Reklama
Reklama

Po 12 latach przerwy pociągi pojadą z Leszna do Głogowa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. MichaelGaida / pixabay.com

Stanie się to w grudniu, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy.

- Podróżni już od połowy grudnia znów będą korzystać z bezpośredniego połączenia kolejowego z Leszna do Głogowa. Pociągi pasażerskie przejadą odcinek, przebiegający przez trzy województwa, w ok. 55 min. Trasa, wykorzystywana w ostatnich latach wyłącznie do przewozów towarowych, została zrewitalizowana i przystosowana do potrzeb ruchu pasażerskiego - wyjaśnia Radosław Śledziński z PKP PLK.

Trasa przebiega przez województwa wielkopolskie, lubuskie i dolnośląskie. Pomiędzy Głogowem i Głogówkiem ułożono nowe tory, a między Wschową i Lasocicami przeprowadzono prace remontowe. Modernizację przeszły perony w Lasocicach, Wschowie, Starych Drzewcach oraz w Głogówku. Stoją tu ławki, wiaty, jest oświetlenie. Zamontowano tablice z rozkładami jazdy. Trwają właśnie odbiory.

- Zrealizowane prace zapewnią dobrą komunikację kolejową między Lesznem a Głogowem przez Wschowę. Umożliwią także korzystanie z połączeń z Zieloną Górą, Poznaniem i Wrocławiem. Zrewitalizowany odcinek Leszno - Głogów łączy linię Wrocław - Szczecin, czyli tzw. Nadodrzankę, oraz modernizowaną trasę Poznań - Wrocław - dodaje.

Prace pochłonęły około 12 mln złotych, z czego około 3 milionów przekazały na ten cel lokalne samorządy

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
9℃
Poziom opadów:
2.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
2.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro