Reklama
Reklama

Antoninek: ścieżka przez bagna i pomost gotowe!

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Oficjalne otwarcie zaplanowano na środę.

W połowie lipca na terenie Antoninka rozpoczęły się prace nad najnowszymi atrakcjami w tym rejonie. To ścieżka przez teren bagienny, która powstała za stawem Olszak idąc w stronę stawu Browarnego w dolinie Cybiny, a także pomost na pływakach na stawie Browarnym.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że ścieżka została uszkodzona zanim zdołano ją otworzyć. Wandal poprzecinał grube sznury, którymi połączono tu barierki. Uszkodzenia już naprawiono.

Jak informuje Zakład Lasów Poznańskich, w środę odbędzie się oficjalne przekazanie do eksploatacji ścieżki oraz pomostu. - Inwestycja ta w kolejnych latach zostanie uzupełniona budową ścieżki w koronach drzew w dolinie Szklarki oraz wieży obserwacyjnej do celów przeciwpożarowych z dopuszczeniem ruchu turystycznego na polanie śródleśnej przy ul. Wiankowej 1 - zapowiada Zakład Lasów Poznańskich.

To kontynuacja prac, które rozpoczęły się na terenie leśnictwa Antoninek w 2017 roku. Wówczas naprawiono fragmenty ścieżek, zamontowano też elementy małej architektury - ławki czy leżaki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro