Reklama

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będą mogły powstać wyższe budynki?

Zwycięska koncepcja w konkursie Skyline Challenge | fot. UMP

Komisja Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji Rady Miasta wydała pozytywną opinię w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów targowych.

Jak podaje Biuletyn Miejski, w propozycji zmiany mpzp znalazły się zapisy o możliwości budowy wyższych obiektów na terenach należących do Międzynarodowych Targów Poznańskich. - W pierzei zabudowy od ul. Bukowskiej będą mogły powstać wyższe budynki, tak by mogły korespondować ze stojącym nowym Bałtykiem. Powstanie takich obiektów tzw. ściany zachodniej, uwzględniał rozstrzygnięty w czerwcu konkurs urbanistyczny dla studentów - wyjaśnia Biuletyn Miejski. "Skyline Challenge" dotyczył opracowania koncepcji urbanistyczno-architektonicznej obszaru "Poznańskiej Ściany Zachodniej". W ramach konkursu miano wskazać, gdzie powinny się pojawić wysokie obiekty.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Zgodnie ze zmianą w mpzp, wyższe budynki miałyby się pojawić także przy moście Dworcowym - chodzi o Centrum Targowe, a także o działkę po Adrii. Obecnie nie ma konkretnych planów, na budowę w tych miejscach nowych obiektów, ale Grupa MTP chce mieć większe możliwości w planowaniu, jeśli pojawią się plany inwestycyjne.

Radni komisji zaopiniowali zmiany pozytywnie, ale decyzję podejmują wszyscy radni na sesji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
1.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro