Reklama
Reklama

Połowiczny sukces miasta w sprzedaży działek usługowych przy CH Posnania

Tę działkę udało się sprzedać | fot. Urząd Miasta
Tę działkę udało się sprzedać | fot. Urząd Miasta

Miasto wystawiło na sprzedaż dwie działki usługowe przy ulicy Brneńskiej. Sprzedana została tylko jedna.

Działki wystawiono na sprzedaż na początku września. Pierwsza znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Anny Jantar i Brneńskiej, tuż za przystankiem autobusowym. Ma powierzchnię 5809 metrów kwadratowych. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, teren ten przeznaczony jest pod zabudowę usługową. Cena wywoławcza wynosiła 8,8 mln złotych. Jak udało nam się ustalić, teren sprzedano za 8,888 mln złotych. Nabywcą jest Neoinvest Group sp. z o.o.

Druga z działek znajduje się po tej samej stronie ulicy Brneńskiej, ale dalej jadąc w stronę Milczańskiej. Ma 4782 metry kwadratowe powierzchni i tu również powstać mogą obiekty przeznaczone pod usługi. Cena wywoławcza wynosiła 6,6 mln złotych. W tym przypadku nie było żadnego chętnego na nabycie nieruchomości. Prawdopodobnie miasto zdecyduje się na ponowne wystawienie tego terenu na sprzedaż.

Jak wynika z przetargu, działki z przeznaczeniem pod usługi sprzedają się tutaj gorzej niż te przeznaczone pod zabudowę wielorodzinną. Już powstaje tu kilka osiedli, a w ostatnich tygodniach sprzedano kolejne tereny. 28 października miasto zarobiło ponad 26 mln złotych, a 7 listopada nieco ponad 4 mln złotych na sprzedaży trzech działek budowlanych przy CH Posnania. Na początku listopada na sprzedaż wystawiono kolejny teren pod bloki w tej okolicy. Ma około 5 000 metrów kwadratowych powierzchni, a cena wywoławcza to 7,9 mln złotych. Przetarg odbędzie się 16 stycznia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro