Reklama
Reklama

Półwiejska w czołówce najdroższych ulic w Polsce

fot. Aerofoto Kaczmarczyk / archiwum
fot. Aerofoto Kaczmarczyk / archiwum

Ulica Półwiejska znalazła się wśród najdroższych ulic w Polsce. Tak wynika z rankingu przygotowanego przez Cushman & Wakefield, w którym porównywane są czynsze w najważniejszych lokalizacjach handlowych na świecie.

Ranking najdroższych ulic na świecie przygotowuje każdego roku Cushman & Wakefield. Porównywane są w nim czynsze w najważniejszych lokalizacjach handlowych, w tym w Polsce. W tym roku numerem jeden jest Hongkong. Na Causeway Bay czynsz za metr kwadratowy rocznie wynosi prawie 26 tysięcy euro. Na drugim miejscu znalazła się nowojorska Górna Piąta Aleja z 21 295 euro za metr kwadratowy rocznie. Trzecie miejsce na świecie i równocześnie pierwsze w Europie zajmuje New Bond Street w Londynie z wynikiem ponad 16 tysięcy euro.

Polskie ulice nie mogą się mierzyć z nowojorską Piątą Aleją i Causeway Bay w Hongkongu. Dla najemców to dobra informacja. Najdroższą w Polsce ulicą jest warszawski Nowy Świat, gdzie za m2 trzeba zapłacić 960 euro czynszu rocznie. Drugie miejsce w naszym kraju zajęła krakowska Floriańska z 900 euro czynszu rocznie za metr. Trzecie miejsce należy do Marszałkowskiej w Warszawie (804 euro za metr rocznie).

Najdroższą ulicą w Poznaniu niezmiennie pozostaje Półwiejska. Za metr kwadratowy w skali roku trzeba tu zapłacić 600 euro czynszu. Półwiejska zajęła tym samym siódme miejsce w Polsce w rankingu najdroższych ulic. Jest jedyną poznańską ulicą w najdroższej dziesiątce w Polsce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro