Reklama
Bajecznie, legendarnie i super nowocześnie dla każdego
REKLAMA | aktualizacja: Czwartek, 5 2015 roku, godzina 28: 0

Ale tam było fajowo - mówi mi wnuk sąsiadów. Były dziwne postaci, mgła, śnieg, wiatr i rogale. Coś mi tutaj nie pasowało. O czym ten maluch bredzi? Dokąd zabrała go babcia?

Dopiero z relacji Alicji dowiedziałam się, o co chodzi. Babcia malucha uzależnionego od wrażeń sensorycznych - teraz najmłodsze pokolenie podobno tak ma! - znalazła w internecie nową, niezwykłą atrakcję. Blubry - poznańskie legendy w 6D. Miejsce, w którym legendarne historie łączą się z najnowocześniejszymi technologiami. Gdzie można być uczestnikiem i twórcą akcji.

Nie wierzyłam, ale dlaczego nie zobaczyć. Wypożyczyłam syna znajomych, bo wydawało mi się, że dorosłemu chyba nie wypada bywać w takich miejscach. Pojechaliśmy pod wskazany adres - Wroniecka 6.

Szkrab był mały, więc na wejściu trochę się wystraszył. Trójwymiarowe okulary sprawiły, że zobaczył malowidła naścienne 3D, które na powierzchni siedmiuset metrów kwadratowych, przedstawiały dzieje dawnego Poznania.

I zaczęło się. Efekty specjalne - mgła, wiatr, lasery, spotkania z ruchomymi postaciami - bohaterami opowieści z poznańskich legend. I słodki, migdałowy zapach rogali świętomarcińskich. No teraz rozumiem. Wnuk sąsiadów miał rację. Tego wszystkiego można tutaj doświadczyć. Odczucia wzrokowe, dotykowe, słuchowe, czuciowe. Na każdym kroku atrakcje i moc wrażeń. Wir przygody porywa w sam środek opowiadanych legend.

To niesamowite! Przenosimy się w czasie, poznajemy najbardziej znane poznańskie legendy w najnowszej technologii. To wciąga każdego. Nie tylko dzieci.

Zatem korciło mnie, żeby zapytać pomysłodawcę tego przedsięwzięcia, dla kogo stworzył to niesamowite miejsce.

- Dla każdego, dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, grup zorganizowanych, dzieci z rodzicami i dorosłych. Przecież dorośli często chcą czuć się jak dzieci. U nas czują się wyjątkowo dobrze - mówi Rafał Bartkowiak - Blubry, to 11 sal przypominających labirynt, gdzie opowiadamy o dwóch poznańskich legendach i zapoznajemy się z gwarą poznańską. W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka przygotowaliśmy specjalną ofertę. W sobotę i niedzielę, na hasło "Dzień Dziecka", proponujemy bilet w promocyjnej cenie 10 złotych. Dodatkowo przygotowaliśmy malowanie buzi, animacje i niespodzianki.

Blubry - Poznańskie Legendy w 6D
ul. Wroniecka 6
www.blubry6d.pl
facebook: www.facebook.com/blubry6d

ZOBACZ ZDJĘCIA (6) arrow
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.