Reklama
Mirosław Kruszyński oficjalnie radnym Sejmiku
KaT | aktualizacja: Poniedziałek, 1 2015 roku, godzina 26: 1

W poniedziałek Mirosław Kruszyński, zastępca byłego prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego, oficjalnie zostanie radnym Sejmiku Województwa. Zastąpi aktorkę Katarzynę Bujakiewicz, która zrezygnowała z bycia radną ze względu na konieczność przedstawienia oświadczenia majątkowego.

W poniedziałek Mirosław Kruszyński, który w ostatnich latach pełnił funkcję zastępcy prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego, dołączy do swojego byłego szefa na obradach Sejmiku Województwa. Kruszyński złoży dziś ślubowanie i oficjalnie zostanie radnym. Na stanowisku zastąpi Katarzynę Bujakiewicz.

Bujakiewicz, aktorka znana m.in. z seriali „Na dobre i na złe” oraz „Lekarze”, startowała w listopadowych wyborach z komitetu Teraz Wielkopolska Ryszarda Grobelnego. Uzyskała sporo głosów mieszkańców i tym samym zdobyła mandat radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Na sali sesyjnej zasiadła pierwszy raz 1 grudnia. Podkreślała, że chce się zajmować przede wszystkim kulturą.

W połowie grudnia okazało się, że Bujakiewicz prawdopodobnie radną nie będzie. Problemem dla aktorki miało być oświadczenie majątkowe, które muszą złożyć radni. Trzeba w nim wymienić dochody uzyskiwane ze wszystkich źródeł. Aktorka natomiast nie może ujawnić ile zarobiła występując w serialu „Lekarze”, bo spotkałoby się to z konsekwencjami.

Członkowie komitetu Teraz Wielkopolska od początku zapewniają, że nie mieli pojęcia o tym, że złożenie oświadczenia majątkowego może być problemem dla Bujakiewicz. I choć według specjalistów aktorka wcale nie musiała rezygnować z funkcji (zdaniem prawników wystarczyłoby, aby wpisała ogólną kwotę uzyskaną w ramach np. umowy o dzieło do swojego oświadczenia) 29 grudnia złożyła oficjalną rezygnację.

Już wtedy jasne stało się, że Mirosław Kruszyński będzie nowym radnym Sejmiku. To on uzyskał drugi wynik w okręgu z Komitetu Teraz Wielkopolska i tym samym dołączy do Ryszarda Grobelnego, który także dostał się do Sejmiku.

Na początku grudnia, gdy okazało się, że Ryszard Grobelny przegrał wybory prezydenckie z Jackiem Jaśkowiakiem, Mirosław Kruszyński swoje dalsze losy komentował tak: - Byłem współpracownikiem pana prezydenta Grobelnego i trudno jest wyobrażać sobie moją współpracę z prezydentem Jaśkowiakiem. Chwila refleksji jest mi potrzebna i dopiero wtedy będę mógł powiedzieć co będzie „po” - mówił. Wówczas nie wiedział jeszcze, że Katarzyna Bujakiewicz zrezygnuje z bycia radną, co otworzy mu drogę do Sejmiku.

ZOBACZ KOMENTARZE (59) arrow
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.