Pogoda jutro Pogoda Poznań
2010
Nie jestem z innej bajki
WYSTAWA
trwa od Sobota, 2019.08.17 do Niedziela, 2019.09.15
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie

„NIE JESTEM Z INNEJ BAJKI” wiąże się z postrzeganiem osób z zespołem Downa w społeczeństwie i wypływa z chęci obalenia stereotypów dotyczących tych osób. Projekt obejmuje stworzenie „baśniowych” fotografii zrobionych w miejscach charakterystycznych dla Poznania, z udziałem dzieci i młodzieży z zespołem Downa. Efekt w postaci wystawy
można będzie oglądać na płycie Starego Rynku w dniach od 17 sierpnia do 15 września. Jest to 9 artystycznych zdjęć o mocnym i wyrazistym przekazie, zachęcającym przechodniów do zatrzymania się i refleksji. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez studio fotograficzne Piegowate kadry.

Ponadto w ramach projektu odbędą się warsztaty edukacyjne we współpracy z Centrum Inicjatyw Rodzinnych, mające na celu uświadomienie rodzicom pełnosprawnych dzieci wyzwań związanych z zespołem Downa, przełamanie barier i stereotypów oraz dostarczenie rodzicom narzędzi do rozmowy z dziećmi na tematy związane z integracją, tolerancją oraz innością.

Szczegółowe terminy oraz informacje o zapisach będą dostępne na stronie
facebook.com/Strefaintegracji21

Organizatorzy, twórcy oraz bohaterowie wystawy wraz z rodzinami będą obecni 19.08 ok godz. 16:00 na Starym Rynku, żeby zobaczyć i skomentować efekt naszych działań. Mamy nadzieje, że będzie to istotna cegiełka w działaniach na rzecz zmiany myślenia i postrzegania osób z zespołem Downa i generalnie niepełnosprawności w społeczeństwie.

• zobacz więcej informacji o Stary Rynek
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.