Pogoda jutro Pogoda Poznań
1812
Salon Poezji: Aleksander Machalica
SPOTKANIE
Sobota 28 września 2019 g. 12.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
wrzesień
pnwtśrczptsond
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Premiera: 28 września 2019
Czas trwania: 60 minut

Gościem 51. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktor teatralny i filmowy, Aleksander Machalica, który przeczyta poezję miłosną Stanisława Barańczaka. Artyście towarzyszył będzie gitarzysta.

Aleksander Machalica zadebiutował na scenie w 1975 roku w roli tytułowej w Kowalu Gustawa Morcinka w reżyserii Jerzego Zitzmana w Teatrze Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej. Następnie występował w takich teatrach jak: Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie, Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Teatrze Narodowym w Warszawie oraz Teatrze Powszechnym w Warszawie. Od 1989 roku jest aktorem Teatru Nowego w Poznaniu, gdzie obecnie występuje w takich przedstawieniach jak: Pan Tadeusz (reż. M. Grabowski), Ambona Ludu i Asymilacja (reż. P. Kruszczyński), Obwód głowy (reż. Z. Brzoza). Na dużym ekranie publiczność mogła go zobaczyć w takich obrazach jak: Zabij mnie glino (reż. J. Bromski), Vinci i Volta (reż. J. Machulski). Na koncie ma udział w licznych serialach, takich jak: 07 zgłoś się, Samo życie, Złotopolscy, M jak Miłość, Na dobre i na złe, Lekarze, Artyści czy Blondynka. W 1997 roku otrzymał Srebrną Maskę, przyznawaną przez Lożę Patronów Tetaru Nowego w Poznaniu za role: Algiero w Nie-Boskiej komedii Zygmunta Krasińskiego w reż. K. Babickiego, Camilla w Zimowej opowieści Williama Shakespeare'a w reż. K. Warlikowskiego oraz monodram Ojciec wg Antona Czechowa.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

Bilety w cenie 7 zł dostępne są w Kasie, na stronie www.teatr-muzyczny.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616.

• zobacz więcej informacji o Teatr Muzyczny
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.