Pogoda jutro Pogoda Poznań
199
Czwartek Literacki: Poznaj „FRAZĘ” POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
SPOTKANIE
Czwartek 21 marca 2019 g. 18.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
marzec
pnwtśrczptsond
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Spotkanie z redaktorkami i autorami kwartalnika literacko-artystycznego „Fraza”
z okazji ukazania się setnego numeru pisma
Prowadzenie: Magdalena Rabizo-Birek

21 marca, godz. 18.00, Sala Czerwona pałacu Działyńskich„FRAZA” – wychodzący w Rzeszowie ogólnopolski kwartalnik literacko-artystyczny, należący do najstarszych, ukazujących się pism powstałych na fali „boomu” czasopiśmienniczego po roku 1989. Jak powiedział przed kilku laty jeden z jego autorów: „drukowali w nim wszyscy”. A jeśli nawet nie drukowali, to o nich w nim napisano lub wspomniano.

Setny numer pisma ukazał się na początku 2019 roku. Zagościli w nim m.in. znakomici pisarze z Poznania: Bogusława Latawiec, Edward Balcerzan, Łucja Dudzińska.ZE STRONY REDAKCJI „FRAZY” W SPOTKANIU WEZMĄ UDZIAŁ

ANNA JAMROZEK-SOWA – redaktorka „Frazy”, badaczka literatury i teatru, animatorka kultury (szczególnie teatru), autorka dwóch monografii i redaktorka kilku tomów zbiorowych.

IWONA MISIAK – krytyczka i badaczka literatury (głównie poezji), redaktorka „Frazy”, autorka dwóch książek, wykłada na UKSW, członkini Zespołu Archiwum Kobiet w IBL w Warszawie.

MAGDALENA RABIZO-BIREK – od 1998 r. redaktorka naczelna „Frazy”, krytyczka literacka i krytyczka sztuki, profesorka Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest autorką trzech książek i wielu artykułów drukowanych w ogólnopolskich czasopismach.

KRYSTYNA WALC – przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego „Fraza” i jego współpracowniczka, zajmuje się literaturą popularną, kieruje pracownią „Pigonianum” w Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego.

MATYLDA ZATORSKA – najmłodsza w redakcji „Frazy”, przygotowuje pracę doktorską na temat prozy historycznej kobiet po roku 2000. Autorka wielu publikacji na temat prozy współczesnej.

• zobacz więcej informacji o Pałac Działyńskich
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.