Pogoda jutro Pogoda Poznań
-3-8
Moja muzyka #69 Przemysław Wojciechowski „Musica spatialis”
KONCERT
Czwartek 31 stycznia 2019 g. 19.30
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
styczeń
pnwtśrczptsond
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

„Musica spatialis„
Przemysław Wojciechowski – akordeon

hasła przewodnie:
͟ kształt,
͟ dotyk,
͟ myśl,
͟ dzieło.

w programie:
Claudio Jacoucci – „Wonderlands”
Paweł Sławiński – 12 Etiud na akordeon solo

O utworach:
„Inspiracją dla „Wonderlands” jest wyobrażony świat niesamowitości, cudów i zdumienia.
Podróż przez baśnie, legendy i mity, której przewodniczy akordeon – instrument nadzwyczajny i elastyczny, którego sugestywna moc jawi się bardzo wyraźnie w tej kompozycji.
Stado ptaków przelatuje nad bezkresnym krajobrazem, przyjmując kształty idealnych figur geometrycznych. Migracje, zasadzki drapieżników, zawrót głowy spowodowany pierwszym lotem i – w końcu – powolne zanikanie w zmroku.„
Claudio Jacomucci,
tłum. Przemysław Wojciechowski

12 Etiud na akordeon solo to 12 problemów technicznych, 12 różnych form muzycznych, 12 twarzy akordeonu. Każda z Etiud została skomponowana w jeden wieczór.Przemysław Wojciechowski

Zwycięzca VIII Konkursu Akordeonowego im. Andrzeja Krzanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach (2014), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Val Tidone (2012), laureat głównej nagrody IX Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach (2012). Jest laureatem blisko pięćdziesięciu nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych.

Urodzony w 1991 roku w Łodzi, Przemysław Wojciechowski rozpoczął edukację muzyczną w klasie Macieja Kowalczyka i kontynuował ją pod kierunkiem Daniela Baranowskiego. Z wyróżnieniem ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Klaudiusza Barana. Studia uzupełniał, pracując z Claudiem Jacomuccim w Conservatorio Statale di Musica w Pescarze. Swoje umiejętności doskonalił także na kursach i wykładach prowadzonych przez tak wybitnych pedagogów, jak Geir Draugsvoll, Richard Galliano, Stefan Hussong, Jerzy Jurek, Mie Miki, Włodzimierz Lech Puchnowski, Matti Rantanen, Grzegorz Stopa, Jurij Szyszkin czy Cao Xiao Qing. Jest doktorantem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Przemysław Wojciechowski wykonuje obszerny repertuar zawierający wiele dzieł muzyki najnowszej, w tym utwory specjalnie dla niego skomponowane. Jako solista i kameralista występował na wielu europejskich scenach, brał udział w licznych festiwalach w kraju i za granicą. Za swoje osiągnięcia artystyczne był wielokrotnie wyróżniany, m.in. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Kultury, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz przez Marszałka Województwa Łódzkiego.

• zobacz więcej informacji o Centrum Kultury Zamek
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.