Pogoda jutro Pogoda Poznań
7-2
Poloneza czas zacząć: koncert charytatywny POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
KONCERT
Sobota 8 grudnia 2018
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
grudzień
pnwtśrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Doroczny koncert charytatywny Fundacji Chcemisie
8 grudnia 2018 r. Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Już po raz siódmy poznańska Fundacja Chcemisie zaprasza melomanów i dobroczyńców na doroczny koncert charytatywny. Tym razem odbędzie się pod hasłem POLONEZA CZAS ZACZĄĆ – w stulecie odzyskania niepodległości młodzi wirtuozi wykonywać będą muzykę inspirowaną polskimi motywami ludowymi. Koncert odbędzie się w Atrium nowego gmachu Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w dniu 8 grudnia br. w godz. 18:00 – 21:00.
Tradycyjnie gospodarzem koncertu będzie Daniel Szpilman, wnuk legendarnego Pianisty, uwiecznionego m.in. w filmie Romana Polańskiego, a wystąpią pianiści znani doskonale bywalcom koncertów charytatywnych Fundacji Chcemisie – Michał Szymanowski i Marek Bracha a także światowej sławy skrzypek Jakub Jakowicz. Oprócz muzyki klasycznej publiczność będzie miała okazję wysłuchać motywów ludowych na jazzowo – z programem jazzowym wystąpi bowiem duet: fenomenalny saksofonista Maciej Kociński oraz znana z licznych występów telewizyjnych, koncertów, konkursów i płyt pianistka Katarzyna Stroińska-Sierant, profesor poznańskiej Akademii Muzycznej. W klimaty ludowe wprowadzi słuchaczy Romuald Jędraszak – laureat nagrody im. Oskara Kolberga w 2018 roku, muzyk i nauczyciel gry na wielkopolskich instrumentach ludowych, lider Kapeli Dudziarzy Wielkopolskich. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu objął koncert swoim patronatem.
W programie klasycznym wysłuchamy kompozycji m.in. Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Henryka Wieniawskiego, Grażyny Bacewicz, Aleksandra Tansmana a także… Ludwiga van Beethovena.
Koncerty charytatywne organizujemy w Poznaniu dorocznie od 2012 roku. Niezmiennie dbamy o najwyższy poziom artystyczny tych wydarzeń muzycznych, czego gwarantem jest doborowe grono wykonawców: w latach ubiegłych występowali na naszych koncertach najwybitniejsi pianiści i skrzypkowie młodego pokolenia, tej rangi, co Jacek Kortus, Michał Szymanowski, Agata Szymczewska, Michał Bracha, Jakub Jakowicz, Celina Kotz i wielu innych znakomitych artystów znanych melomanom od wielu już lat jak choćby Andrzej Jagodziński, Zbigniew Wrombel, Wiesław Prządka czy Poznański Chór Kameralny pod dyr. Bartosza Michałowskiego.
Celem koncertu jest zebranie środków na pomoc dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej, głównie na rzecz dzieci z Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie pod Wrześnią oraz z Rodzinnego Domu Dziecka w Nowym Folwarku. Fundacja nasza wspiera także rodziny dysfunkcyjne oraz młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym, która usamodzielnia się w dorosłym życiu. Dochód z sześciu poprzednich edycji koncertu pozwolił Fundacji na przeprowadzenie szeregu działań wspomagających, ciekawych programów edukacyjnych, sportowych i kulturalnych. Wszelkie prace wykonujemy bez wynagrodzenia – nie posiadamy żadnych etatowych struktur i korzystamy wyłącznie z pomocy ludzi dobrej woli (np. księgowość i obsługę prawną fundacji zapewniają zaprzyjaźnione firmy).
Wszystkie koncerty Fundacji CHCEmisie mają charakter charytatywny i całkowity dochód z tych wydarzeń jest przeznaczany na działania pomocowe. Są to wydarzenia wyjątkowe nie tylko ze względu na poziom artystyczny, ale i wyjątkową atmosferę łączącą wszystkich zaangażowanych w ich realizację. Nasi wykonawcy włączają się w pomoc i występują honorowo, nie pobierają żadnego honorarium za swoje występy, a przecież na co dzień koncertują w najlepszych salach koncertowych na całym świecie, z trudem godząc terminy w napiętym grafiku wojaży nagrań i występów. Podmioty uczestniczące w przedsięwzięciu świadczą swe usługi bezpłatnie i z wielkim zaangażowaniem dla dobra wspólnego, jakim jest pomoc dzieciom!
Podczas corocznej organizacji koncertu Fundacja CHCEmisie łączy artystów, firmy i wolontariuszy we wspólnym działaniu, które owocuje wspaniałym wydarzeniem kulturalnym. Wszystkie osoby i firmy współpracujące przy naszym koncercie są wyjątkowe - kierują się sercem, a ich działania mają ponadprzeciętny wymiar! To zaangażowanie wszystkich stron owocuje każdego roku koncertem, którego poziom i atmosfera została doceniona zarówno przez naszych gości, media jak i Miasto Poznań, które zostało naszym partnerem, a prezydent Jacek Jaśkowiak już od kilku lat obejmuje koncert swoim osobistym patronatem.
Fundacja także grono przyjaciół, którzy od około 10 lat współpracują z OWDiR w Kołaczkowie. W porozumieniu z kadrą wychowawców, na przestrzeni minionych lat, zostało wdrożonych kilka programów pomocy: w nauce (korepetycje, kursy językowe), pomoc psychologiczna i terapie zajęciowe, klub sportowy (duże sukcesy młodych piłkarzy i unihokeistów w rozgrywkach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych, sport dla tych dzieci ma także działanie terapeutyczne), pomoc w usamodzielnianiu się wychowanków ośrodka, zdobywaniu wykształcenia w szkołach zaocznych, poprzez kursy zawodowe oraz kursy na prawo jazdy. Pewne sumy przeznaczane są także na małe przyjemności takie jak prezenty urodzinowe czy wakacje.

Bilety w cenie 69 zł dostępne są na portalu bilety24: https://www.bilety24.pl/koncert/koncert-charytatywny-fundacji-chcemisie-poloneza-czas-zaczac--45735?id=221412

Fundacja rozprowadza także cegiełki o różnych nominałach (69 – 100 – 150 zł), które można nabywać bezpośrednio przed koncertem lub kontaktując się z Fundacją poprzez stronę na facebooku. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania chęci udziału z wyprzedzeniem ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami filmowymi zrealizowanymi w czasie poprzednich naszych koncertów.

• zobacz więcej informacji o Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.