Pogoda jutro Pogoda Poznań
84
"Osiecka" - Agata Amelia Wawrzyniak & Rafał Karasiewicz
KONCERT
Sobota 15 września 2018 g. 20.00
Bilety: 40 zł
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
wrzesień
pnwtśrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Serdecznie zapraszamy na recital piosenek AGNIESZKI OSIECKIEJ "Kiedy mnie już nie będzie..." w interpretacji Agaty Amelii Wawrzyniak i aranżacji muzycznej Rafała Karasiewicza.

WSTĘP 40 ZŁ. KONIECZNA REZERWACJA: PoemaCafe / tel. 61 853 05 76 / kawiarnia@poemacafe.pl

"W dniu premiery (20.04.2018) minął rok od naszego pierwszego, wspólnego projektu "Czekaniem jestem". Nadszedł więc czas, aby zaprezentować coś nowego... Pomysłów było kilka, ale moje myśli i serce ciągle powracały do Niej. To chyba wzajemne przyciąganie podobnych światów, przeżyć, wrażliwości...Cóż, muszę przyznać - nie mogę uwolnić się od Osieckiej, hmmmm....właściwie, to nawet nie chcę. Jest jak narkotyk, słodko-gorzki nektar, który spijasz przez łzy, by za chwilę śmiać się i tańczyć jak Wariatka!
Recital "Kiedy mnie już nie będzie" to zbiór 10-ciu mniej lub bardziej znanych piosenek tej wspaniałej Poetki. Nie to jednak było wyznacznikiem. Wybór utworów jest bardzo subiektywny, wręcz osobisty, tak jak osobiste są wiersze Agnieszki...
Serdecznie zapraszam. AAW."

A R T Y Ś C I

AGATA AMELIA WAWRZYNIAK – absolwentka Kulturoznawstwa UAM (dyplom w 2004 r.), animatorka kultury, założycielka kawiarni artystycznej PoemaCafe w Poznaniu (wrzesień 2005 r.). Od najmłodszych lat występuje na scenie. W latach 2013 - 2018 była aktorką kabaretu literackiego Cabaret BB założonego przez Bohdana Błażewicza. Od tego czasu jej nową pasją stało się śpiewanie. Pod koniec 2016 roku wystąpiła gościnnie (po raz pierwszy poza kabaretem) z Trio Targanescu i od tego wszystko się zaczęło... W kwietniu 2017 r. zrealizowała pierwszy autorski projekt "Czekaniem jestem" (ponadczasowe polskie piosenki w aranżacjach Rafała Karasiewicza, przeplatane autorską poezją).
Poetka – debiut poetycki w 2010 roku tomikiem „czekaniem jestem” (Wyd. Kontekst). Jej wiersze były publikowane w pismach literackich: „Okolica Poetów”, „Protokół Kulturalny”, „Poeticon” oraz w publikacjach zbiorowych: „Jak podanie ręki. Polsko-grecka antologia współczesnej poezji” (2015), „Antologia PoemaCafe 2005-2010”, „Antologia PoemaCafe 2010-2015”.

RAFAŁ KARASIEWICZ – pianista, kompozytor, aranżer, producent, lider zespołu KARASIEWICZ POWERSET. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego i dr hab. Pawła Zawadzkiego. Dotychczas współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej i teatralnej: Leszkiem Możdżerem, Krzysztofem Herdzinem, Orkiestrą Tomasza Szymusia, Krzesimirem Dębskim, Piotrem Dziubkiem, Krzysztofem Kiljańskim, Ireną Santor, Grażyną Łobaszewską, Justyną Szafran, Olgą Bończyk, Kingą Preis, Katarzyną Jamróz, Markiem Piekarczykiem, Konradem Imielą, Mariuszem Kiljanem, Januszem Radkiem, Wiesławem Prządką i wieloma innymi. Od 2000 roku jako dyrygent, bandleader i kompozytor związany z wrocławskim Teatrem Muzycznym CAPITOL. Współpracował również z teatrem Ad Spectatores, dla którego stworzył muzykę do dwóch spektakli "Mord w domu Ipatirewa" i "Radca Goethe prowadzi śledztwo". Dla wrocławskiego Teatru Polskiego stworzył muzykę do monodramu Wiesława Cichego "STAND_UP WITKACY".

• zobacz więcej informacji o PoemaCafe
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail