Pogoda jutro Pogoda Poznań
103
20-lecie Tria Taklamakan
KONCERT
Poniedziałek 3 września 2018 g. 19.30
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
wrzesień
pnwtśrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Trio Taklamakan to zespół nietypowy: jego członkowie grają na klasycznych instrumentach i są klasycznie wykształceni – bowiem wszyscy ukończyli poznańską Akademię Muzyczną – a jednak muzyki Tria w żaden sposób nie można określić mianem „klasycznej”.

Artyści mają w swych życiorysach różne doświadczenia:
Skrzypek Jan Romanowski przez kilka lat podróżował po świecie z orkiestrą Gorana Bregovića. Obecnie jest cenionym pedagogiem – wykłada w bydgoskiej Akademii Muzycznej i w Poznańskiej Szkole Talentów, a także prowadzi liczne kursy doskonalące i mistrzowskie. Wielu jego wychowanków zostało laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych.
Wiolonczelista Andrzej Trzeciak w 1982 roku wspólnie z braćmi Rychłymi stworzył Kwartet Jorgi – legendarną grupę folkową, z którą koncertował przez 14 lat. Kolejne 20 lat był szefem opalenickiego Ośrodka Kultury, a obecnie prowadzi objazdowy dom kultury TAKLAMAKAN czyli… poznańską taksówkę.
Pianista Michał Karasiewicz jest cenionym akompaniatorem związanym z Wydziałem Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz z Poznańską Szkołą Talentów.

Ta mieszanka życiowych doświadczeń oraz pasji, upodobań i umiejętności członków zespołu powoduje, że muzyka Tria często zaskakuje nietypowymi połączeniami tematów i stylów. Niekiedy bywa bardzo wirtuozowska, ale zawsze jest niezwykle energetyczna i żywiołowa, wręcz żarliwa, bowiem Jan, Andrzej i Michał grają przede wszystkim sercem.

Muzycy sami aranżują większość wykonywanych przez siebie utworów i niekiedy tworzą własne kompozycje. Na program koncertu jubileuszowego złożą się utwory o tanecznym rodowodzie pochodzące z różnych kręgów kulturowych: od tanga argentyńskiego poprzez czardasze i melodie bałkańskie aż po muzykę klezmerską. Na scenie pojawią się także muzyczni goście: Dorota Abbe – aktorka Teatru Nowego, Jaromir Trafankowski – solista Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz para tangueros: Jakub Paweł Tom i Oksana Samsonova. Koncert poprowadzi Wojciech Ossowski z radiowej Trójki.

• zobacz więcej informacji o Teatr Muzyczny
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.