Pogoda jutro Pogoda Poznań
1-7
Sara Gackowska: Metamorphosis
WYSTAWA
trwa od Czwartek, 2018.05.17 do Sobota, 2018.06.30
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie

Kolekcja „Metamorphosis” została wykonana z kamienia oraz bio-żywicy, gdzie jeden materiał poddawany jest przeobrażeniom, dematerializacji, niczym cykl życia.

„Głównym obszarem moich zainteresowań jest praca ze współczesną biżuterią i kamieniem. Oba są fenomenami i posiadają ukrytą wartość, którą chciałabym eksplorować i odkrywać cały czas na nowo doprowadzając do granic możliwości. W centrum moich poszukiwań znajduje się kamień, szczególnie eksperymentalny sposób pracy z tym nieprzewidywalnym materiałem. To niewyjaśnione i nieprzewidywalne fascynuje mnie najbardziej i opisuje naturę kamienia najlepiej, jako niewyczerpalne źródło… Za każdym subtelnym blaskiem kryje się bezmiar surowego pejzażu… Materiał staje się lustrem moich myśli i doświadczeniem formy wizualnej.
Kolekcja „Metamorphosis” została wykonana z kamienia oraz bio-żywicy, gdzie jeden materiał poddawany jest przeobrażeniom, dematerializacji, niczym cykl życia. Od stanu stałego czyli kamienia po pył z niego uzyskany, do stanu ciekłego - bio-żywica z pyłem, która staje się łącznikiem tej samej materii. Metamorfozę możemy zaobserwować również w całej ekspozycji jako naturalny element tworzenia i rozwoju artysty, który tylko dzięki przemianom rozwija się, a eksperymentalny proces tworzenia sprzyja poszukiwaniom innowacyjnych, nieoczekiwanych rozwiązań, form i połączeń.”
Sara Gackowska

GaleriaYES.pl

• zobacz więcej informacji o Galeria YES
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail