Pogoda jutro Pogoda Poznań
84
Nowa Siła Kuratorska
FESTIWAL
trwa od Sobota, 2018.04.21 do Niedziela, 2018.05.20

Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie

Już 21 kwietnia rozpoczyna się Nowa Siła Kuratorska 2018! Festiwal otworzą warsztaty literacko-performatywne z Agnieszką Jakimiak i Mateuszem Atmanem – znanym duetem dramaturgów i reżyserów. Weekendowych wrażeń dopełni niedzielny spacer interaktywny, w trakcie którego Diana Lelonek – artystka zajmująca się nurtem bio art – podzieli się z uczestnikami swoją kolekcją przedmiotów porzuconych przez człowieka, ale odzyskanych przez naturę.
Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.

Trzydniowe warsztaty literacko-performatywne dotyczyć będą doświadczenia derealizacji/depersonalizacji i odbędą się w przestrzeni Teatru Polskiego w Poznaniu. Ostatnie wolne miejsca na wydarzenie można zdobyć pod adresem: festiwalnsk@gmail.com. Pozostałych zapraszamy na pokaz otwarty – już w najbliższy poniedziałek, 23 kwietnia, od godz. 14:30!
Spacer prowadzony przez Dianę Lelonek rozpocznie się przy głównym wejściu Ogrodu Botanicznego UAM o godz. 17:00, w niedzielę, 22 kwietnia.
To tylko pierwsze z wydarzeń tegorocznej edycji Nowej Siły Kuratorskiej – która w tym roku będzie trwała niemalże miesiąc. Ostatnie z wydarzeń, wieńczące cały projekt, odbędzie się 20 maja.
Festiwal Nowa Siła Kuratorska (NSK) jest platformą działań teatralnych
i interdyscyplinarnych, w ramach której studenci Instytutu Teatru i Sztuki Mediów UAM kuratorują autorskie projekty artystyczne. Wydarzenia festiwalowe koncentrują się na istotnych kwestiach społecznych i estetycznych sięgając po rozmaite gałęzie sztuki takie jak performans, sound art, art&science, sztuki wizualne czy instalacje.
Tegorocznej – dziewiątej – edycji Festiwalu towarzyszy idiom „Performuj albo giń!”, podkreślający potencjał zmiany społecznej drzemiący w performansie. Każdy z trzech projektów Nowej Siły Kuratorskiej 2018 zmierzy się z nim na swój sposób.
Pierwszy projekt „Obrzeża”, którego kuratorem jest Rafał Ziąbka, to cykl performansów muzycznych oraz działań instalacyjno-wykładowych, który ma przełamać sposób patrzenia na świat teatralno-performatywny wyłącznie przez pryzmat dominującego w naszym kraju modelu teatru repertuarowego. Projekt kuratorki Pauliny Zajdel „W 2D” ma na celu zwiększanie świadomości społecznej na temat depersonalizacji i derealizacji we współczesnym świecie. Ostatnim projektem tej edycji jest „ACE” Jaśminy Sytek. Ma on na celu zaznajomienie odbiorców z tematem aseksualizmu oraz próbę wprowadzenia tego tematu do sfery sztuki oraz dyskusji publicznej.

Dodatkowe informacje i pełen program Nowej Siły Kuratorskiej 2018 można znaleźć
na stronie www.nowasilakuratorska.blogspot.com oraz pod adresem www.facebook.com/NSKfest.

Festiwal Nowa Siła Kuratorska 2018 jest dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Urzędu Miasta Poznania oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.