Pogoda jutro Pogoda Poznań
74
Von Promnitz Tour: Stone
KONCERT
Środa 23 maja 2018 g. 20.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
maj
pnwtśrczptsond
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Nowoczesny blues-rock prosto ze Stanów Zjednoczonych!

Zespół Stone chce w swoich piosenkach przekazywać nadzieję, która towarzyszy w ich życiu. Są otwarci na opowiadanie własnych historii w tekstach, jednocześnie zabawiając swoją widownię swoją energią na scenie. Zespół stawia przede wszystkim na szczerość w opowiadaniu o problemach w życiu. Jednak najbardziej zależy im na pokazaniu, że relacja z Jezusem jest bardzo ważna.

Stone koncertuje praktycznie wszędzie. Przemierzyli praktycznie całe Stany Zjednoczone, Australię, Indie i teraz zmierza do Polski! Chęć do takich podróży zapewne wziął się od wokalistki Teresy Touma, która uwielbia podróżować.

Koncert w ramach trasy poświęconej pamięci magnackiej rodziny Von Promnitz, która na początku XVIII wieku sprowadziła na tereny południowo-zachodniej Polski „wielką muzykę”, m.in. zatrudniając na stanowisku swego kapelmistrza w Żarach Georga Philippa Telemanna, a także przyjaźniąc się i goszcząc w swych posiadłościach na terenie południowo-zachodniej Polski liczne zacne postaci świata sztuki.

Wiele lat temu Von Promnitzowie „zniknęli” z Polski. Historia rodu doczekała się dalszego ciągu parę lat temu, gdy do Ratusza w Żarach przybył z USA pastor Richard Dietrich, który chciał zrobić niespodziankę swojej żonie i uzupełnić dość mocno niekompletne drzewo genealogiczne jej rodziny, posiadającej rzekomo swe korzenie w naszym kraju. Po przejrzeniu wielu dokumentów Dietrich został poproszony do osobnego pokoju, gdzie poinformowano go, iż jego żona, Brenda Promnitz jest w prostej linii potomkiem niezwykle wpływowego rodu Von Promnitzów, a co za tym idzie – obydwojgu przysługują tytuły hrabiowskie i sporo innych przywilejów, nie wspominając o takich np. drobiazgach, jak pokrewieństwo z brytyjską rodziną królewską.

Gdy pastor Dietrich ochłonął nieco po tych rewelacjach, wpadł na pomysł, by wzorem wielkich przodków „przywieźć muzykę” na polskie ziemie. Tak powstała idea Von Promitz Tour – trasy koncertowej grupy artystów i zespołów amerykańskich, reprezentujących różne style muzyczne, której kolejną już edycję gościć będziemy w maju i w czerwcu.

Teresa Touma — wokal, Dan Bongard — bas, Ashleyne Seitz — instrumenty klawiszowe, Trevor Junga — perkusja

• zobacz więcej informacji o Blue Note
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.