Pogoda jutro Pogoda Poznań
2-2
Salon poezji: Joanna Szczepkowska
SPOTKANIE
Sobota 17 marca 2018 g. 12.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
marzec
pnwtśrczptsond
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Gościem 39. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna Joanna Szczepkowska. W programie znajdą się ballady Adama Mickiewicza. Podczas wydarzenia nie zabraknie specjalnej oprawy muzycznej.

Joanna Szczepkowska jest absolwentką PWST w Warszawie. Zadebiutowała jeszcze podczas studiów w spektaklu Trzy siostry w Teatrze Telewizji. Na małym ekranie po raz pierwszy wystąpiła w serialu Czterdziestolatek w reżyserii Jerzego Gruzy. Z kolei jej debiutem filmowym jest Con amore w reżyserii Jana Batorego. Za tę rolę w 1976 roku otrzymała nagrodę za najciekawszy debiut. W latach 1975-1981 występowała na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie, a w kolejnych także w Teatrze Polskim, Teatrze Powszechnym, Teatrze Dramatycznym i Teatrze Studio. Obecnie można ją oglądać w Teatrze na Dole. Na dużym ekranie zagrała również w takich filmach jak: Matka Królów, Dolina Issy, Kronika wypadków miłosnych, Cudzoziemka, Ryś, Popiełuszko. Wolność jest w nas czy Volta.

Salon Poezji odbędzie się również tego samego dnia o godz. 17.00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

• zobacz więcej informacji o Teatr Muzyczny
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.