Pogoda jutro Pogoda Poznań
2-1
Poznański Przegląd Piosenki Pozytywnej POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
KONCERT
Piątek 8 grudnia 2017 g. 19.00

Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
grudzień
pnwtśrczptsond
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

VII edycja Poznańskiego Przeglądu Piosenki Pozytywnej (PPPP) odbywa się w tym roku w nowej - świątecznej odsłonie pod hasłem „dobrze, że jesteś”. Wydarzenie to rozpocznie się 8 grudnia 2017 r. o godz. 19:00 w Domu Tramwajarza (ul. Słowackiego 19/21).

Będzie to koncert poznańskich artystów związanych z PPPP. W śród nich znaleźli się laureaci organizowanej dotychczas w trakcie przeglądu Sceny Otwartej: Grupa Trzymająca Ster i Przemek Urbaniak. Na zakończenie zaś usłyszymy występ Przemka Mazurka wraz z Pawłem Głowackim. Tegoroczny Przegląd będzie zatem okazją, by zanurzyć się wspólnie w różne meandry piosenki pozytywnej – usłyszymy i szanty, i dźwięki bardziej bluesowe, a także piosenkę autorską i kabaretową, a po koncercie zapraszamy wszystkich na pozytywne jam session!

Tegoroczne hasło PPPP „Dobrze, że jesteś” ma dla nas podwójne znaczenie. Będzie to okazja, by wydarzyło się między nami coś dobrego. Ma to być przede wszystkim spotkania z najbliższymi oraz z tymi, których już dawno nie widzieliśmy. Będzie to też spotkanie z tymi, których zupełnie nie znamy, ale łączy nas jedno. Miłość do muzyki z treścią, która wlewa w serca radość, czasem nostalgię, ale z nutką nadziei, a ponad wszystkim - pokój. Ta muzyka ma największą moc oddziaływania wtedy, kiedy dzielmy się nią razem na żywo… Dlatego właśnie każdemu uczestnikowi PPPP chcemy powiedzieć „dobrze, że jesteś”, bo bez niech tego wydarzenia by po prostu nie było.

I tak, jak potrzebujemy siebie nawzajem, by dzielić się muzyką… tak też potrzebujemy dzielić się miłością i swoją obecnością. Dlatego w tym roku przyświeca nam szczególny cel - dzięki dochodowi ze sprzedaży biletów-cegiełek chcemy pomóc zorganizować Wigilię dla poznańskich pacjentów będących pod opieką Fundacji "Dobrze, że jesteś".
Są to osoby, które walczą o zdrowie i życie na oddziałach onkologicznych i hematologicznych.  Święta to dla nich trudny czas. Ufamy jednak, że z pomocą uczestników PPPP uda się sprawić, by nadchodzące Boże Narodzenie wlało w ich serce otuchę i nadzieję. I tym samym słowa „dobrze, że jesteś” nabiorą w tym wyjątkowym dniu jeszcze większego znaczenia!

• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.