Pogoda jutro Pogoda Poznań
41
Salon Poezji: Karol Strasburger
TEATR
Sobota 18 listopada 2017 g. 12.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
listopad
pnwtśrczptsond
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Gościem 35. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktor teatralny, filmowy i telewizyjny Karol Strasburger, który przeczyta wiersze liryczne oraz rapsody Stanisława Wyspiańskiego. Artyście na scenie towarzyszyć będzie muzyk.

Karol Strasburger debiutował w 1970 roku w serialu Kolumbowie. Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie zostal zaangażowany do warszawskiego Teatru Dramatycznego. Na tamtejszej scenie zagrał w wielu ważnych przedstawieniach, m.in. w Królu Learze w reżyserii Jerzego Jarockiego, Nocy Listopadowej w reżyserii Macieja Prusa czy Operetce Witolda Gombrowicza. Ma na koncie udział w takich filmach jak: Noce i dnie w reżyserii Jerzego Antczaka, Wielki Szu w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego czy Wszystko, co najważniejsze w reżyserii Roberta Glińskiego. Publiczność kojarzy aktora również z ról w wielu serialach, m.in. Czarnych chmurach, Czterdziestolatku, W labiryncie, Ekstradycji, Klanie, Pierwszej miłości.

W sezonie 2017/2018 Salony Poezji odbywają się tego samego dnia po południu w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenia, dokumentowania i upowszechniania materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.

• zobacz więcej informacji o Teatr Muzyczny
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.