Pogoda jutro Pogoda Poznań
2-2
Pokój Zagadek - Poznański Czerwiec 56 POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
EVENT

Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
czerwiec
pnwtśrczptsond
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

W czerwcu 2017 r., z aprobatą Wydziału Kultury Miasta Poznania oraz Prezydenta Poznania, Liceum im. Romka Strzałkowskiego organizuje turniej w formie escape room o nazwie Pokój Zagadek – Poznański Czerwiec 56, w którym pytania dotyczyć będą wydarzeń sprzed 61 lat. Wszystkie drużyny zagrają o Puchar Prezydenta Poznania oraz pulę nagród ufundowanych przez sponsorów turnieju.

Plakaty informacyjne pojawiły się w szkołach oraz w mediach, które objęły patronatem tą ciekawą imprezę.

Turniej „Pokój Zagadek – Poznański Czerwiec 56″ odbywać się będzie w budynku Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Romka Strzałkowskiego na ulicy tego samego patrona, ponieważ 61 lat temu 13-letni Romek zginął od kuli w okolicy, w której znajduje się obecnie nasza szkoła. Jego śmierć stała się symbolem krwawego stłumienia demonstracji, jakie miało miejsce w Poznaniu, podczas buntu robotników. Organizując turniej dla uczniów o tematyce Czerwca 1956 roku, organizatorzy chcą spopularyzować historię i sprawić, by w młodzieży obudził się duch prawdziwego patriotyzmu lokalnego. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem środowisk kombatanckich oraz związkowych.

Finał turnieju wyłoni trzy zwycięskie drużyny, które otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Sponsorów, natomiast najlepsza drużyna otrzyma Puchar Prezydenta Poznania. Uroczyste wręczenie nagród z udziałem władz lokalnych oraz mediów i młodzieży odbędzie się w samo południe 22 czerwca na Placu Adama Mickiewicza, podczas uroczystego spotkania młodzieży pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca ’56, organizowanego przez Komitet Organizacyjny Obchodów Rocznic Powstania Poznańskiego Czerwca ’56, którego Przewodniczącym jest Prezydent Poznania.

Zasady gry: 3-osobowa drużyna, reprezentująca gimnazjum wchodzi do POKOJU ZAGADEK – POZNAŃSKI CZERWIEC 56, w którym umieszczono skrzynki z pytaniami dotyczącymi wydarzeń, które działy się w czerwcu 1956 roku na ulicach Poznania. Każda skrzynka zamknięta jest na zamek cyfrowy. Rozwiązaniem zadania lub pytania znajdującego się wewnątrz skrzynki jest szyfr do kolejnej zamkniętej skrzynki. W ostatniej znajduje się klucz do drzwi wyjściowych z pokoju. Po wyjściu drużyny mierzony jest czas wykonania zadania. Uczestnicy, w trakcie wykonywania zadania będą mogli korzystać z internetu WiFi, by odszukać informacje historyczne niezbędne do rozwiązywania poszczególnych pytań. Kolejne drużyny otrzymają inne zestawy pytań.

Czas trwania jednego wejścia drużyny wynosi maksymalnie 30 min. Po tym czasie drzwi zostaną otwarte przez organizatora. Zwycięża drużyna, która wykona zadania w najkrótszym czasie.

Termin: rozgrywki trwają od 1 do 20 czerwca 2017 r

Miejsce: ul. Romka Strzałkowskiego 5/7 w Poznaniu

Rozdanie nagród: 22 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu

Zgłoszenia trzyosobowych drużyn reprezentujących gimnazjum, należy dokonać do 19 czerwca mailowo pod adresem: escaperoom@wci.pl

• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE[1]
~Uczniowie: Czekamy na zdjęcia z dzisiejszego wręczania pucharu i nagród :D
dodano: Czwartek, 2017.06.22 16:07, IP:79.173.13.XXX
ok
0
not ok
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.