Pogoda jutro Pogoda Poznań
0-6
W czasie deszczu dzieci się nudzą
KABARET
Poniedziałek 26 czerwca 2017
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
czerwiec
pnwtśrczptsond
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

W czasie deszczu dzieci się nudzą" spektakl kabaretowy wyk. Dorota Lulka z zespołem muzycznym Młodsi Panowie

Powstałe przed laty dla telewizji i radia programy Starszych Panów mają dziś swoje zdumiewające życie. Partyturami Jerzego Wasowskiego entuzjazmują się muzycy, a teksty Jeremiego Przybory znakomicie nadają się do uteatralnienia - jeśli tylko zespół wykonawczy im sprosta.

Wyzwaniu z powodzeniem stawili czoła:

Dorota Lulka - aktorka, wokalistka
Paweł A. Nowak - akordeon, "śpiew"
Maciej Sadowski - kontrabas, "śpiew"
"W czasie deszczu dzieci się nudzą" - jest zabawnym i błyskotliwym programem złożonym z ulubionych dialogów i scenek, łączących popularne piosenki: "Rodzina", "Shimmy szuja", "Addio pomidory" w wersji - "Gołąbki w pomidorach", "Przeklnę cię", "Prysły zmysły", polską wersję włoskiego przeboju "Ubóstwiam drakę" i oczywiście tytułową piosenkę "W czasie deszczu dzieci się nudzą".

Mobilizującą i inspirującą dla Doroty Lulki była z pewnością Nagroda Prezydenta Gdyni w dziedzinie "Muzyka" otrzymana w roku 2003 za wykonanie piosenek z Kabaretu Starszych Panów w spektaklu "Niespodziewany koniec lata" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Do tej pory jednak nie miała odwagi napisać własnego scenariusza.

Znalazłszy pomoc w osobie Zuzanny Pietruczenik została powtórnie urzeczona dowcipem, błyskotliwością i niepowtarzalnym, trochę staromodnym wdziękiem Starszych Panów, chociaż zadanie by z piosenek i tekstów Przybory i Wasowskiego zrobić własne widowisko w pojedynkę wydawało się nadal trudne. W sukurs pospieszyli wypróbowani przyjaciele Paweł A. Nowak i Maciej Sadowski, podejmując się funkcji wokalnych i udziału w scenkach w charakterze Młodszych Panów. I tak powstał program "W czasie deszczu dzieci się nudzą".

Paweł A. Nowak, akordeonista, zaaranżował również wszystkie utwory. Gościnnie w programie usłyszymy głos Piotra Michalskiego w nagraniach telefonicznych i komunikatach.

Wszyscy wykonawcy pragnęli, by program prezentował ten poziom klasy i elegancji, optymizmu i życzliwości, których tak bardzo nam brak w realnym życiu i telewizyjnej iluzji. Czy udało się im przekazać dzieło zgrabnie, zajmująco i nienadgryzione zębem czasu? Czy swoimi nienagannymi manierami i uprzejmością Młodsi Panowie złagodzą kontury również i naszej obecnej obyczajowości?

Dorota Lulka - Urodzona w Poznaniu, absolwentka Studium Aktorskie przy Teatrze "Wybrzeże" w Gdańsku, pracowała jako śpiewaczka-solistka w Teatrze Muzycznym w Gdyni, jako aktorka w Teatrze "Wybrzeże" w Gdańsku, Teatrze Polskim i Nowym w Poznaniu, jako dziennikarka w Poznańskim Ośrodku Telewizji Polskiej, a od roku 2000 jest w zespole aktorskim Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. W roku 2013 została odznaczona Brązowym Medalem - Zasłużony Kulturze - Gloria Artis za osiągnięcia aktorskie.

Bilety w cenach 75, 60, 45 zł (w zależności od miejsca).

• zobacz więcej informacji o Estrada Poznańska - Scena na Piętrze
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.