Pogoda jutro Pogoda Poznań
2-2
Unobtainum
KONCERT
Środa 17 maja 2017 g. 19.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
maj
pnwtśrczptsond
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

KONCERT ZESPOŁU UNOBTAINUM / WSTĘP 20ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY 25ZŁ W DZIEŃ KONCERTU

Duet założony w 2013 roku przez polskich artystów Marka Jakubowicza (gitara, sitar) i Michała Rukszę (fortepian, syntezatory). Od trzech lat wspólnie tworzą i występują na scenach klubowych i teatralnych. Ich muzyka opiera się na dojrzałości dźwięku, wirtuozerii i improwizacji jazzowej.
W swoich kompozycjach inspirują się różnymi stylami i kulturami z najrozmaitszych zakątków globu. W muzyce Unobtainum można odnaleźć m.in. motywy klasycznego i etnicznego jazzu, inspiracje europejskie, a także wschodnie, wywodzące się z tradycji Indii i Persji. Wielokulturowość stała się nieodłącznym atrybutem większości kompozycji artystów, a ich koncerty nieformalnie określane są mianem „muzycznych podróży”.
Artyści Unobtainum rozpoczynali swoje występy od poznańskiego „Mojego Teatru” w 2013 roku, grali także m.in. na scenie klubu „Szafa” w Łodzi, „Piec Art” w Krakowie oraz w „Piwnicy pod Baranami” (jazz club). Występują samodzielnie, a także wraz z zaproszonymi gośćmi. Z zamiłowania do muzyki świata duet Unobtainum uczestniczy w międzynarodowym projekcie muzycznym „Zendegi Zibast” (z języka perskiego – życie jest piękne), którego pomysłodawcą i producentem jest Marek Jakubowicz. To wielokulturowe przedsięwzięcie z udziałem kilkunastu artystów z Polski, Iranu i Malezji. Artyści Unobtainum wydali dwie płyty z własnymi kompozycjami.

• zobacz więcej informacji o Pod Lipami
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.