Pogoda jutro Pogoda Poznań
126
Festiwal Poznań Poetów POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
FESTIWAL
Poniedziałek 15 maja 2017 g.
Wtorek 16 maja 2017 g.
Środa 17 maja 2017 g.
Czwartek 18 maja 2017 g.
Piątek 19 maja 2017 g.
Sobota 20 maja 2017 g.
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
maj
pnwtśrczptsond
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Poznań Poetów po raz ósmy, lecz jak zawsze nieco inaczej, postara się przedstawić poezję polską i po części światową z jej najlepszej lub przynajmniej najciekawszej strony.

Będą gwiazdy, świecące od dziesięcioleci lub zupełnie świeżo – Piotr Sommer, Adam Wiedemann, Edward Pasewicz, Ewa Lipska, Barbara Klicka, Dominika Dymińska, a przede wszystkim – Krystyna Miłobędzka. W przeddzień swoich 85. urodzin Wielka Poetka, wielka, oryginalna, a zarazem jakże bliska, czule obecna i droga, przeczyta swoje dawne i nowe wiersze. Towarzyszyć jej będzie wybitny muzyk, Wacław Zimpel. Zapowiada się wieczór niezwykły!

Będą gwiazdy z zagranicy – Yoko Tawada z Japonii, pisząca również po niemiecku, znana w Europie i Ameryce oraz Janos Hay, charyzmatyczny pisarz węgierski, czarodziej na scenie, jak nas zapewniano. Oboje byli już tłumaczeni na polski.

Będą poeci i poetki młodszego pokolenia, utalentowani, odkrywczy, wyraziści – Joanna Mueller, Aneta Kamińska, Kamila Janiak, Piotr Macierzyński, Filip Zawada, Marcin Orliński, Marcin Ostrychacz.

Będzie sesja na temat poezji Aleksandra Wata i dyskusja o nieznanych wierszach Rafała Wojaczka, studenckie seminarium interpretacyjne, lekcje w szkołach, czytanie dla dzieci, słowem – dużo powodów do nauki i dyskusji.

I muzyki będzie wyjątkowo dużo. Będzie towarzyszyła poetom, czasami – jak się okaże – poetom i kompozytorom w jednej osobie, ozdobi galę wręczenia Poznańskiej Nagrody Literackiej, czasami pojawi się w zaskakujących formach np. podczas dyskoteki poetyckiej, w trakcie wieczoru poświęconego Dylanowi i Cohenowi, w cyklu filmów o bitnikach.

I akcenty, jakże mocne, plastyczne, np. z udziałem Mirosława Bałki.

I jeszcze będą konkursy – najpoważniejsze, jak ten im. Klemensa Janickiego, i adresowane do młodych, jak konkurs pt. Sztuka Kochania Wiersza, czy finał ogólnopolskiej ligi slamerskiej.

I wreszcie nieomal na koniec powróci do nas Zbigniew Herbert. Starsi pamiętają ‒ był tutaj w 1984 roku, a teraz przemówi znowu.

Przyjdźcie, zapraszamy.

Zajrzyjcie do programu: http://poznanpoetow.pl/podstrony/150-program/

• zobacz więcej informacji o Centrum Kultury Zamek
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.