Pogoda jutro Pogoda Poznań
4-3
XIX edycja Sierakowskiej Wiosny Klasyków „I love Sieraków” POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
FESTIWAL
Piątek 28 kwietnia 2017
Sobota 29 kwietnia 2017
Niedziela 30 kwietnia 2017

Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
kwiecień
pnwtśrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

W dniach 28-30 kwietnia 2017 roku w Sierakowie odbędzie się XIX edycja Sierakowskiej Wiosny Klasyków „I love Sieraków”. Wspólnie z uczestnikami – dziećmi, młodzieżą i dorosłymi – przyjrzymy się bliżej miłości, czyli uczuciu, które towarzyszy nam od dziecięcych lat, a później często definiuje całe nasze dorosłe życie. Najmłodsi będą mogli wziąć udział konkursach oraz praktycznych warsztatach: plastycznych, rytmicznych i muzycznych. Na sobotę zaplanowany został rodzinny festyn gier podwórkowych „Z miłości do dzieciństwa” w Chojnie, a na niedzielny wieczór wystawa rzeźb i wspomnienie o Danucie „Sadze” Tomaszewskiej. Wydarzeniem głównym Sierakowskiej Wiosny Klasyków tradycyjnie już stanie się koncert galowy i spektakl taneczny w wyjątkowych wnętrzach Muzeum Zamku Opalińskich.

Sierakowska Wiosna Klasyków powstała w 1998 roku. Głównym zamysłem corocznych wiosennych koncertów było umożliwienie mieszkańcom Sierakowa i jego okolic obcowania z muzyką klasyczną. Pierwszymi jej wykonawcami byli uczniowie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Poznaniu, którzy przez kolejnych sześć lat gościli w Zamku Opalińskich coraz liczniejszą grupę miłośników muzyki. Ich dzieło do dnia dzisiejszego kontynuują studenci i absolwenci poznańskiej Akademii Muzycznej.

Od 2010 roku głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja LuxSfera oraz Muzeum Zamek Opalińskich. Sierakowska Wiosna Klasyków urosła do rangi Festiwalu, a jej program wzbogacony został o konkursy, warsztaty plastyczne, muzyczne i taneczne, projekcje filmów oraz wykłady.

Festiwal skierowany jest do osób w każdym wieku, niezależnie od ich wykształcenia i zamożności. Głównym zamysłem organizatorów jest podniesienie poziomu wiedzy na temat kultury oraz umożliwienie zdobycia praktycznych umiejętności z zakresu różnych dziedzin sztuki, poprzez aktywizację mieszkańców Sierakowa i okolic, zachęcanie dzieci i młodzieży do czynnego udziału w przygotowywanych zajęciach, a w przyszłości również koncertach i spektaklach.

• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.