Pogoda jutro Pogoda Poznań
126
Edi Nulz
KONCERT
Czwartek 27 kwietnia 2017 g. 19.30
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
kwiecień
pnwtśrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Pierwotnie mieli być zespołem grającym koncert dyplomowy Valentina Schustera na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu. Reakcje na ten koncert były na tyle pozytywne, że zespół we wrześniu tego samego roku udał się do studia, żeby nagrać pierwszą płytę „Jetzt” („Teraz”), która się ukazała w lutym 2012 roku nakładem austriackiej wytwórni Sessionwork Records.

W następnych latach zespół występował w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i innych krajach europejskich, jak i w Izraelu, m. in. na Porgy & Bess w Wiedniu, Stockwerk w Grazu, Jazzwerkstatt w Bernie, festiwal Jazzbrücke Vysocina, Ammertöne Festival Weilheim.

W listopadzie 2013 roku ukazał się drugi album „Ultrakarl“ („Ultrakarol”), również nakładem Sessionwork Records.

Pod koniec 2013 roku rozpoczęła się współpraca z aktorką Adele Neuhauser („Tatort Wien”, „Cztery kobiety i pogrzeb”) przy projekcie „Die Letzten ihrer Art“ („Ostatni tego gatunku”). To muzyczne czytanie tekstów kultowego brytyjskiego autora Douglasa Adamsa („Autostopem przez Galaktykę“) i muzyką zespołu Edi Nulz.

W lutym 2016 roku Edi Nulz wydał swój trzeci album „An der vulgären Kante“ („Na krawędzi wulgarności”) nakładem szwajcarskiej wytwórni „Unit Records“. Jak już poprzednie albumy, również ten zawiera wyłącznie kompozycje własne członków zespołu, ale tym razem pojawiły się też utwory pisany wspólnie.

Siegmar Brecher – klarnet basowy
Studiował grę na saksofonie jazzowym na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu u prof. Karlheinz Miklin oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu u Klausa Dickbauera, a także – u Dicka Oattsa w Nowym Jorku.
Niezależny muzyk, założyciel i członek szeregu formacji, poza tym założyciel i kierownik cyklu koncertowego Fat Tuesday (2005–2011) oraz festiwalu i platformy muzycznej Jazzwerkstatt Graz (od 2007).
Występował między innymi w: Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Czechach, Słowacji, Polsce, Norwegii, Portugalii, Grecji, Meksyku, Kazachstanie, Chinach oraz we Włoszech.

Julian Adam Pajzs – gitara
Uczył się gry na gitarze u Klausa Härtla, Martina Scalesa, Conrada Schrenka, Guido Jeszenszky’ego, Dietmara Kresa, Wolfganga Muthspiela, Johna Abercrombie, Hugo Gonzalesa Zurrita, Petera Bernsteina, Franka Möbusa. Z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu oraz magisterskie w Wyższej Szkole Muzycznej w Weimarze u Franka Möbusa. Od 2011 roku wykłada na Nordic Grooves Workshop.
Komponował muzykę filmową do „Unter Strom“ oraz teatralną do „Suburbia” (TIP Graz, reżyseria Igor Bauersim). Od 2011 roku mieszka w Berlinie.

Valentin Schuster – perkusja
Z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu u Howarda Curtisa i Wolfganga Tozziego, studia magisterskiego ukończył także z wyróżnieniem u Howarda Curtisa.
Od 2011 roku jest współorganizatorem warsztatów Nordic Grooves w Heidenreichstein (Dolna Austria).
Występy w całej Europie, w Izraelu, Chinach i Japonii, m.in. z takimi muzykami, jak: Bob Brookmeyer, Don Menza, Fritz Pauer, Juan Garcia-Herreros, Klaus Dickbauer, Jim McNeely.
Mieszka i pracuje w Berlinie.

Siegmar Brecher – klarnet basowy, Julian Adam Pajzs – gitara tenorowa i barytonowa, Valentin Schuster – perkusja i fortepian kieszonkowy

Bilety
30 zł – normalne
20 zł – studenckie, uczniowskie, seniorskie

• zobacz więcej informacji o Blue Note
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.