Pogoda jutro Pogoda Poznań
72
Małgorzata Aleksandra Zagalska - Wystawa Prac
WYSTAWA
trwa od Środa, 2017.03.01 do Piątek, 2017.03.31
Bilety: wolny
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie

Kolaże łączące sztukę ze sztuką, pokazujące ciekawe, czasem zabawne spotkania artystyczne w stworzonym dziele. Jeśli fotografia to fragment życia, budowle, które statycznie uchwycone pobudzają do stworzenia własnego odbioru o tym co widać, co będzie dalej, inspirujące do kreacji dalszej historii opowiedzianej wyobraźnią widza.

Małgorzata Aleksandra Zagalska ur. 24.02.1977 r. w Warszawie jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
W pracy twórczej zajmuje się malarstwem fotografią, video art (jest także autorką instalacji multimedialnej). Tworzy kolaże łącząc sztukę ze sztuką, pokazując ciekawe, czasem zabawne spotkania artystyczne w stworzonym dziele. Jeśli fotografia to fragment życia, budowle, które statycznie uchwycone pobudzają do stworzenia własnego odbioru o tym co widać, co będzie dalej. Inspirują do kreacji dalszej historii opowiedzianej wyobraźnią widza. Maluje także większe i duże formaty z techniką łączoną. Preferuje malowanie akrylem, czasem ołówkiem, a także techniką mieszaną przy postaciach do komiksów. Brała udział w tworzeniu graffiti z grupą artystów gdańskich. O tej najdawniejszej sztuce pisała pracę dyplomową. Artystce nieobce są przestrzenie wystawowe, projektowanie stoisk. Zaprojektowała stoisko optyczne firmy Hasselblad (soczewki stosowane w statkach kosmicznych są produkcji tej firmy). Praca przyjęta z dużym zainteresowaniem. Wystawiała zbiorowo i indywidualnie. Marzy jej się stworzenie swoistego klanu artystycznego, trwale ze sobą współpracującego. Z powodu różnorodności twórczej artystów właśnie grupa umożliwi pokazanie trendów, wzbogaci odbiór widza, wyedukuje. Artystka mówi o sobie, że malarstwo to oddychanie, bez którego nie potrafi egzystować. Nie ma ulubionych tematów, a w tym co tworzy jest cząstka jej samej.
Lubi zapach farb, a każde pociągnięcie pędzlem jest początkiem czegoś nadzwyczajnego, osobistego. Nie czuje głodu ani pragnienia wtedy, kiedy tworzy. Ta pasja pozwala przetrwać wiele w życiu, odkrywać nieznane w sobie i na płótnie. Improwizacja, ale czy tylko? Ręka wiedziona intuicją tworzy obraz. Prace zawsze są na tyle piękne i wartościowe, na ile jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Przedstawione na wystawie prace małe formaty fotografii, fotografie prac są wycinkiem zbiorów artystki. Być może większe i duże formaty znajdą w przyszłości przestrzeń i zainteresowanie Państwa do pokazania szerszego dorobku artystycznego.
Autorka uczestniczyła w wielu wystawach w Polsce, także wystawach autorskich w Londynie. Chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych.

e-mail: ola.olazagalska@gmail.com

• zobacz więcej informacji o Galeria Pod Kopułą - Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail