Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
30 19
Reklama

Koncerty, spektakle i seanse na dziedzińcu UMP: w tym roku wstęp będzie płatny

sk
poniedziałek, 10.06.2019 r.
godz. 14.03
sk | poniedziałek, 10.06.2019 r., godz. 14.03
Koncerty, spektakle i seanse na dziedzińcu UMP: w tym roku wstęp będzie płatny
fot. Halina P.

Latem na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania nie będzie czasu na nudę.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
30°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
33°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Realizowana od czterech lat inicjatywa #NaWolnym istnieje od czterech lat i cieszy się rosnącą popularnością.
 
- Każdego sezonu przez Wolny Dziedziniec przewijają się tysiące mieszkańców miasta. To dowód na to, że tego typu wydarzenia są niezwykle potrzebne. Kultura musi wychodzić do ludzi. Powinna czekać na nich w centrum miasta: jak w przypadku lata #NaWolnym czy festiwalu #NaFalach, ale także wychodzić na obrzeża  Poznania - jak robi to Estrada, organizując projekty kulturalne bezpośrednio na osiedlach - mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.
 
Do tej pory imprezy były bezpłatne, ale w tym roku miasto zmuszone jest wprowadzić symboliczne opłaty za bilety. Wszystko przez zmiany w prawie, przez które instytucje kultury traktowane są jak przedsiębiorcy i muszą odprowadzać 23-procentowy VAT, którego nie mogą w żaden sposób odzyskać.
 
- W lipcu za bilet na kino plenerowe poznaniacy zapłacą złotówkę, a za spektakle dla dzieci -2 zł. Udział w koncercie zespołów Mikromusic oraz Clock Machine będzie kosztować 5 zł,a zespołów Glasspop oraz Wczasy - 2 zł. Bilety na lipcowe wydarzenia są dostępne w Kinie Muza oraz Domu Tramwajarza. Będzie można je zdobyć również bezpośrednio przed wydarzeniem na dziedzińcu. Jeżeli chodzi o sierpień, bilety na spektakle zarówno dla dzieci, jak i dorosłych będą kosztować 5 zł. Bilety na sierpniowe przedstawienia będą dostępne od1 lipca w Centrum Informacji Kulturalnej przy pl. Wolności oraz na bilety24.pl - wyjaśnia urząd miasta.
 
Cykl ruszy w połowie lipca, a na "pierwszy ogień" pójdą seanse filmowe. Zobaczyć będzie można m.in. filmy "Pół człowiek, pół legenda", "The Florida Project" czy "Pokój.
 
Na 19 lipca zaplanowano koncert Mikromusic,
 
Sierpień to z kolei czas spektakli. Na scenie wystąpią Krystyna Janda, Jan Peszek czy Andrzej Seweryn.

#NaWolnym nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Wszystkie informacje na temat wydarzenia, ceny biletów i repertuar można znaleźć tutaj.

Reklama