Reklama
Reklama

Afera Sollus i Tixer: wśród zatrzymanych dziennikarz i syn poznańskiego dewelopera

Siedziba firmy

Zatrzymanym postawiono już zarzuty.

O sprawie pisaliśmy już we wtorek. Firmy Sollus (organizator wydarzeń artystycznych) oraz Tixer (sprzedawał bilety na te wydarzenia) miały oszukiwać klientów poprzez sprzedawanie biletów na wydarzenia, które się nie odbywały. We wtorek zatrzymano 5 osób związanych z firmami.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Jak podaje Piotr Żytnicki z Gazety Wyborczej, w środę wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty doprowadzenia klientów do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Wśród podejrzanych jest Jacek L., dziennikarz prowadzący do kwietnia audycję na antenie Radia Poznań o historii musicali na świecie. L. jest partnerem życiowym Teresy H., prezeski Sollusa, a jednocześnie wiceprezesem tej firmy i prezesem Tixera. H. również została zatrzymana we wtorek. Kobieta jest nie tylko prezeską Sollusa, ale też wiceprezeską Tixera. W zarządzie Tixera zasiada także Aleksander W. - syn znanego poznańskiego dewelopera.

W czwartek zapadnie decyzja w sprawie ewentualnego aresztu dla zatrzymanych.

  • Aktualizacja
    czwartek, 16.05.2019 r., godz. 17.06
    Aktualizacja
    czwartek, 16.05.2019 r., godz. 17.06
    Jacek L. i Teresa H. zostali tymczasowo aresztowani. Pozostałych zatrzymanych objęto policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro