Reklama
Reklama

W najnowszym odcinku "Gry o tron" wystąpił aktor z Poznania

fot. UAM/TT

Paweł Sakowski z Teatru U Przyjaciół pojawił się w obsadzie kilku odcinków najpopularniejszego serialu na świecie. Pierwszy z nich w tym tygodniu.

Sakowski propozycje, by zagrać w "Grze o tron" otrzymał w wyniku zbiegu okoliczności. Jak to często w życiu bywa, zawdzięcza ją przypadkowemu spotkaniu w pubie. Aktor z "U Przyjaciół" będąc w Irlandii spotkał człowieka, pracującego przy produkcji serialu "Wikingowie", który namówił go do złożenia swojej aplikacji. Poznaniak nie musiał czekać długo na odpowiedź, po kilku dniach zadzwonił telefon z zaproszeniem na casting. Jak się jednak okazało, przesłuchanie wcale nie dotyczyło anonsowanej wcześniej serii o przygodach Ragnara Lothbroka i jego ludu, a najpopularniejszego serialu naszych czasów.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Popularność serii jest tak duża, że nawet Uniwersytet im. Adama Mickiewicza uznał za stosowne pochwalić się swoim absolwentem. - Już dzisiaj na HBO odcinek z naszym absolwentem. Duma! - czytamy na twitterowym koncie UAM-u. Paweł Sakowski kończył Wydział Anglistyki UAM, któremu nie szczędził wielu ciepłych słów w niedawnym wywiadzie dla Gazety Wyborczej. - To chyba najlepsza filologia angielska w Polsce, jedyna z podziałem grup na amerykańskie i brytyjskie - twierdzi aktor.

Sakowski spędził na planie zdjęciowym 12 dni. Jak powiedział Radiu Szczecin, które pierwsze napisało o jego udziale w "Grze o tron", na ekranie będzie go widać w dwóch, trzech odcinkach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro