Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
30 19
Reklama

Słynne „Watchery” teraz także na ścianach szkoły. Artysta wrócił do swojego liceum z... puszką farby

sw
poniedziałek, 15.04.2019 r.
godz. 18.06
sw | poniedziałek, 15.04.2019 r., godz. 18.06
Słynne „Watchery” teraz także na ścianach szkoły. Artysta wrócił do swojego liceum z... puszką farby
fot. Noriaki/FB

Poznański street-artowiec został poproszony przez dyrekcję 15 LO o przyozdobienie wnętrz placówki, do której przed laty uczęszczał.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
30°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
33°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Stworzyłem 15 pracek rozrzuconych po całej szkole, nawiązujących do miejsc oraz historii szkoły - pisze Noriaki na swoim fanpage'u. Na końcu wpisu znalazły się też słowa skierowane do decydentów, którzy umożliwili jemu powrót do swojej starej szkoły. I to powrót w towarzystwie wymyślonego przez siebie, za to znanego już nie tylko w Polsce, bohatera zwanego Panem Peryskopem.

Noriaki przyozdobił swoimi Watcherami już wiele ścian w mieście i nie tylko. Listę miejsc, które zaprosiły na swoje mury Pana Peryskopa otwierają kluby, ale jest też wśród nich Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania. Noriaki staje się także coraz bardziej rozpoznawalny w świecie. Świadczy o tym chociażby niedawny przewodnik po Poznaniu zamieszczony przez renomowany The Guardian. - Uwielbiam graffiti, dlatego cieszę się, że jeden z największych artystów ulicznych na świecie pochodzi z Poznania - pisze Richard Mellor, autor przewodnika po stolicy Wielkopolski zamieszczonego w brytyjskim dzienniku.

Poznański artysta nie zajmuje się jednak samym street-artem i swoją twórczość uskutecznia także w bardziej tradycyjny sposób, malując obrazy i organizując wystawy.

Reklama