Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
30 19
Reklama

Legendy klasycznego rapu w jednym kawałku. Wśród nich też poznaniak

sw
piątek, 15.03.2019 r.
godz. 21.30
sw | piątek, 15.03.2019 r., godz. 21.30
Legendy klasycznego rapu w jednym kawałku. Wśród nich też poznaniak
fot. MaxFloRec/YT

Utwór „Średnioweicze” zapowiada album pt. Renesans. Wraz z opublikowaniem klipu do tego numeru ruszyła przedsprzedaż płyty.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
30°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
33°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zbliża się wielkimi krokami szósty studyjny album duetu Pokahontaz. Jednak dorobek zespołu jest o wiele większy - w końcu członkowie śląskiego składu współtworzyli, wraz z Magikiem, także legendarny zespół Paktofonika. Po tragicznej śmierci lidera grupy, raperzy zdecydowali się wydać jeszcze jedną płytę z niepublikowanymi utworami z udziałem Piotra Łuszcza, po czym zmienili szyld na Pokahontaz.

Fokus i Rahim nieustannie muszą mierzyć się z porównaniami do początków swojej kariery, w której udało im się zaskarbić sympatię większości dorastających wówczas nastolatków. O tych początkach powstał nawet film fabularny, który okazał się dużym sukcesem kasowym.

Raperzy dużo eksperymentowali z muzycznymi podkładami, zahaczając niekiedy o dubstep. Singiel promujący ich nowy album utrzymany jest za to w klasycznym brzmieniu - za produkcję odpowiadał je specjalista od takich brzmień, wrocławski producent Magiera. To musi odpowiadać poznańskiemu MC zaproszonemu do gościnnego udziału w „Średniowieczu”, donGURALesko, który również preferuje klasyczne bity.

Reklama