Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Poznaniacy wypuścili nowy singiel. Znany publicysta: „Co. Za. Klip. Mieliśmy lepszy?”

sw
poniedziałek, 11.03.2019 r.
godz. 21.38
sw | poniedziałek, 11.03.2019 r., godz. 21.38
Poznaniacy wypuścili nowy singiel. Znany publicysta: „Co. Za. Klip. Mieliśmy lepszy?”
fot. Latarnia Records/YT

Album, z którego pochodzi utwór „Nag Champa” został wydany przed 11 miesiącami, jednak to teraz przyozdobiono go efektownym teledyskiem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

Syny to zespół prezentujący alternatywny hip-hop, inspirowany tym, co działo się w polskim osiedlowym rapie lat 90. Tyczy się to głównie warstwy tekstowej, pozbawionej technicznych zabaw formą i wyszukaną treścią. Kreacja zespołu opiera się raczej na przaśnych, niezbyt lotnych frazach, rzucanych jakby od niechcenia. Całości dopełnia produkcja, która wymyka się oczywistym inspiracjom osiedlowym rapem - można tu odnaleźć odwołania do trip-hopu i innych gatunków muzyki elektronicznej. Pomimo ulicznej stylistyki poznaniaków, największą popularność zyskują oni nie na osiedlach, ale na korytarzach ASP.

Właśnie do sieci trafił kolejny klip promujący drugi album Synów. Marcin "Flint" Węcławek, jeden z czołowych publicystów zajmujących się rapem umieścił go na swoim facebookowym koncie z dopiskiem „Co. Za. Klip. Mieliśmy lepszy?”. Co ciekawe, dziennikarz, który publikował jeszcze w kultowym „Ślizgu”, wcale nie jest fanem duetu, a o twórczości Synów często wypowiadał się wręcz lekceważąco.
 

Reklama