Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Teatr Polski wspiera "organizacje promujące homoseksualizm"? Radni odrzucili skargę

BS
czwartek, 3.01.2019 r.
godz. 22.39
BS | czwartek, 3.01.2019 r., godz. 22.39
Teatr Polski wspiera organizacje promujące homoseksualizm? Radni odrzucili skargę
fot. Grzegorz Pożarski/archiwum

Skarga on anonimowego mieszkańca trafiła do miejskiej Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Dotyczy ona współpracy teatru z grupą Stonewall, która odpowiedzialna jest za organizację corocznego Marszu Równości.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zdaniem zgłaszającego teatr wspiera organizację "promującą homoseksualizm" i godzi w wartości i zasady chronione przez konstytucję. Zgłaszający twierdzi też, że grupa Stonewall bezpłatnie korzystała z pomieszczeń należących do teatru - Nie wiem skąd takie przypuszczenie. My w odpowiedzi na tę skargę przedstawiliśmy kopie dokumentów, które wskazują na to, że to są działania poparte umowami - mówi Marcin Kowalski, dyrektor Teatru Polskiego. Umowy dotyczą roku 2016 i 2017, bo wówczas Stonewall wynajmował pomieszczenia od teatru. W 2018 roku takiej współpracy nie było.

Skarżącemu przeszkadza też, że grupa Stonewall używała w swoich materiałach loga Teatru Wielkiego - My się tej współpracy nie wstydzimy, nie wstydzi się jej też Teatr Polski. Chcemy, żeby ona trwała jak najdłużej i nie widzę powodu, żeby ukrywać to, że współpracujemy - mówi Mateusz Sulwiński z grupy Stonewall.

Ostatecznie na czwartkowym posiedzeniu komisji skarga została odrzucona. Za odrzuceniem skargi głosowało trzech radnych, przeciwko był jeden radny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że skarga została też przesłana do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklama