Reklama
Reklama

W sobotę w poznańskim klubie Techno Wigilia. Dj'e grają, by pomóc Zenkowi, słynnemu "Dziadkowi z Mięsnej"

Przedświąteczna impreza jest elementem akcji, mającej na celu zebranie środków na rzecz rehabilitacji znanego seniora poznańskiego klubowego światka.

- To nie pierwszy raz kiedy Zenek potrzebuje Waszej pomocy. Wiemy, że pomożecie i poczujecie, że macie realny wpływ na sytuację Człowieka, który żyje z zasiłku kuratora i żyje w mieszkaniu socjalnym. Weteran poznańskiej sceny klubowej potrzebuje pomocy i kontynuowania rehabilitacji, która pozwala mu o własnych siłach chodzić i wstawać każdego dnia. Ostatnie leczenie Zenka bardzo mu pomogło - przypominali organizatorzy akcji w listopadzie.

Rzeczywiście, zdarzało się już w przeszłości, że poznańskie środowisko klubowe mobilizowało się, by pomóc swojemu starszemu koledze. Zaczęło się od zbiórki - nie tylko finansowej, słynny "Dziadek z Mięsnej" potrzebował także ubrań. Bywalcy klubów chętnie pomagają Zenkowi z uwagi na jego jowialny charakter, a także niespotykane w jego wieku zamiłowanie do muzyki elektronicznej. Choć jego ksywka kojarzy go z nieistniejącą już Cafe Mięsna, to Zenka można było spotkać w wielu miejscach na klubowej mapie Poznania. Jedynym kryterium doboru była dobra muzyka techno, którą uwielbia Zenek.

Wygląda jednak na to, że dziś Zenek ma problemy nie tylko z tańczeniem, ale nawet chodzeniem. - Weteran naszej sceny wymaga rehabilitacji, opieki i remontu mieszkania - czytamy w opisie wydarzenia, które odbędzie w sobotnią noc w klubie Projekt LAB, przy Grochowych Łąkach. - Jednak nie jest jedyną osobą w potrzebie, chcemy dzielić się dobrem także z innymi samotnymi osobami w dojrzałym wieku - dodają organizatorzy.

W LAB-ie zagra plejada poznańskiej sceny techno. M.in. Feelaz, Audiorotax, Impakt i Potocki, a także amatorzy innych rytmów, jak np. MRTN, czy Łukasz Kowalka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro