Reklama
Reklama

Wielkopolski prekursor hip-hopolo nagrał utwór dla Polskiej Fundacji Narodowej

fot. Polska Fundacja Narodowa @ YT

Okupujący kiedyś szczyty list przebojów muzyk nagrał piosenkę z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Doniu z legendarnego już składu Ascetoholix ostatnimi czasy raczej nie rozpieszczał swoich dawnych fanów i z rzadka wypuszczał do sieci nowe produkcje. Do wznowienia kariery muzycznej zachęciła go Polska Fundacja Narodowa, zapraszając do projektu mającego na celu stworzenie "polskiej szkoły oceanicznego żeglarstwa regatowego". W środę w Szczecinie odbyła się inauguracja inicjatywy, podczas której zaprezentowano jacht ochrzczony imieniem "I love Poland", na którym zresztą został nagrany klip do utworu Donia, "Od Urodzenia W Sercach #Niepodległa".

Jacht wyruszył w rejs do Wielkiej Brytanii, gdzie ma zainaugurować obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości, a następnie udać się do Lizbony i na Maderę. W lutym dojdzie do spotkania załogi "I love Poland" z Darem Młodzieży w Miamii, po czym załoga jachtu weźmie udział w regatach Caribbean 600.

Doniu jest kolejnym artystą kojarzonym z sukcesem wytwórni UMC, który został ostatnio "odkurzony" przez przedstawicieli publicznych instytucji. Niedawno pisaliśmy o tym w artykule: Mezo powrócił! I znów pomaga politykom.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro