Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 -3
Reklama

Ks. Wachowiak: Większym od filmu „Kler” zagrożeniem dla Kościoła jest codzienna niedbałosć o własną wiarę

sw
piątek, 28.09.2018 r.
godz. 18.20
sw | piątek, 28.09.2018 r., godz. 18.20
Ks. Wachowiak: Większym od filmu „Kler” zagrożeniem dla Kościoła jest codzienna niedbałosć o własną wiarę
fot. Bartosz Mrozowski / Materiały Prasowe

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi poznański ksiądz nie przyłącza się do krytyków wychodzącego w piątek na ekrany kin filmu Wojciecha Smarzowskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1031 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1031 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Większe zagrożenie dla przyszłości Kościoła nie stanowi jednosezonowy film, ale codzienna niedbałość o własną wiarę, szacunek do sakramentów i duchowy wzrost - napisał na Twitterze ks. Daniel Wachowiak. Pod postem duszpasterza rozgorzała dyskusja, podczas której padły bardzo spolaryzowane głosy. Część z komentujących przyznaje rację Wachowiakowi, inni jego wypowiedź potraktowali, jako okazję do wytknięcia mu „grzechów kościoła”, m.in. pedofilii. Pojawiły się również komentarze zwracające uwagę na niezbyt udaną konstrukcję gramatyczną wypowiedzi Wachowiaka.


Prócz wspominanego wpisu, duchowny udostępnił także ocenę jednego z krytyków, Łukasza Adamskiego, który przyznaje, że nowy film Smarzowskiego nie oburzył go jako katolika. Tak wyważona aktywność ks. Wachowiaka jest swoistym novum w stosunku do wcześniejszych jego wypowiedzi, które przedostawały się do debaty publicznej - m.in. tych zwiastujących nadejście Sodomy, w przypadku powtórnego zwycięstwa Jacka Jaśkowiaka w wyborach na prezydenta Poznania.
 

Reklama