Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 0
Reklama

Najpopularniejszy poznański muzyk wypuścił singiel zapowiadający nowy album

sw
czwartek, 16.08.2018 r.
godz. 16.53
sw | czwartek, 16.08.2018 r., godz. 16.53
Najpopularniejszy poznański muzyk wypuścił singiel zapowiadający nowy album
fot. BORCREW OFFICIAL @ YT

Po sukcesach ostatnich, platynowych wydawnictw, informacje o kolejnej płycie rapera z Piątkowa elektryzuje fanów nie tylko z Poznania, ale i z całej Polski.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1031 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Nagrywam tyle płyt, że chyba zbędne są wywiady - rapował Paluch na jednym z kawałków na swoim ostatnim albumie, pt. Złota Owca. Wygląda na to, że Łukasz Paluszak, bo takie jest jego prawdziwe imię i nazwisko, utrzymuje bardzo wysoką produktywność. „Czerwony Dywan”, jeśli ukaże się jeszcze w tym roku, będzie czwartą płytą poznaniaka w przeciągu dwóch lat. Wszystkie z nich pokryły się platyną. Chodzi o „10/29”, „Ostatni Krzyk Osiedla” (trzykrotna platyna) i „Złota Owca” (dwukrotna platyna).


Wypuszczony właśnie do sieci klip, promujący nowy album przez niespełna dwie godziny obejrzało już 100 tys. osób. Jak powiedział sam artysta w rozmowie z portalem Popkiller.pl, jest to - Konkretny hymn dla osiedli, ale w letniej i świeżej formie. Za muzykę odpowiada pochodzący z Wrześni poznański producent, Julas Beats. Wszystkie ujęcia do teledysku nakręcono na Piątkowie.

Paluch jest nie tylko jednym z najpopularniejszych polskich raperów, ale też muzyków w ogóle. Pomimo iż swoją ostatnią płytę wydał pod koniec roku, i tak zdołał z nią zająć 5. miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów, w zestawienia OLIS ustępując zaledwie dwóm polskim wykonawcom: Quebonafide i Kortezowi. Jest też jednym z nielicznych rodzimych piosenkarzy, którego aż trzy utwory przekroczyły barierę 50 mln wyświetleń na Youtube'ie.
 

Reklama