Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 0
Reklama

Poznański street-art w... hollywoodzkiej superprodukcji

sw
czwartek, 19.07.2018 r.
godz. 20.35
sw | czwartek, 19.07.2018 r., godz. 20.35
Poznański street-art w... hollywoodzkiej superprodukcji
fragment kadru z filmu Player One

Uważni widzowie najnowszego filmu Stevena Spielberga, pt. Player One mogą dostrzec w nim poznański akcent.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1031 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jeden z internautów popisał się wyjątkową spostrzegawczością, zauważając, że w pewnym momencie filmu zza śmietnika znajdującego się na drugim planie wygląda... Watcher. Znaną także jako Pan Peryskop postać powołał do życia poznański artysta uliczny, Noriaki. Watcher stał się tak powszechnym elementem zdobiącym mury w stolicy Wielkopolski, że dostał się również na... drzwi wejściowe do Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta. Tym razem załapał się też na krótki występ w najnowszej produkcji Stevena Spielberga.


O sprawie poinformował sam artysta, który dostał kadr z Watcherem od spostrzegawczego widza filmu „Player One”. Według przypuszczeń Noriakiego, ujęcie najprawdopodobniej zostało nakręcone w Londynie.

Nie brakuje osób, które bagatelizują osiągnięcia poznańskiego street-artowca, jednak na przekór tym głosom, Noriaki staje się coraz bardziej rozpoznawalny w świecie. Świadczy o tym chociażby niedawny przewodnik po Poznaniu zamieszczony przez renomowany The Guardian. - Uwielbiam graffiti, dlatego cieszę się, że jeden z największych artystów ulicznych na świecie pochodzi z Poznania - pisze Richard Mellor, autor przewodnika po stolicy Wielkopolski zamieszczonego w brytyjskim dzienniku.

 

Reklama