Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Poznaniacy zebrali się i posprzątali opuszczony plac zabaw. Tak wygląda po ich oddolnej akcji

sw
poniedziałek, 11.06.2018 r.
godz. 16.55
sw | poniedziałek, 11.06.2018 r., godz. 16.55
Poznaniacy zebrali się i posprzątali opuszczony plac zabaw. Tak wygląda po ich oddolnej akcji
fot. Kasia Lesińska @ FB

6 godzin, w sumie 13 uczestników i około 30 worków na śmieci - oto bilans oddolnej inicjatywy, która miała na celu przywrócić dzieciom plac zabaw przy ul. Mickiewicza.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pomysł zrodził się w oparciu o sąsiedzką grupę facebookową, „Inicjatywa Grupa Nieformalna - Jeżyce”. Jego inicjatorka, Kasia Lesińska założyła wydarzenie i napisała w jego opisie: - Ostatnio przez naszą grupę przetoczyły się dyskusje odnośnie braku placów zabaw w dzielnicy. Dlatego pojawił się pomysł, aby posprzątać opuszczony plac za przedszkolem "Lipowa Alejka" przy ul. Mickiewicza 32 - pisze Lesińska podając zaraz konkretne argumenty stojące z przedstawioną przez nią koncepcją. - Na miejscu są huśtawki, dwie piaskownice, dwie zjeżdżalnie, drabinki, ławeczki, drewniana ciuchcia i drewniany daszek z ławkami i stołem (stół niestety ma problem z nogami). Słowem: miejsce z potencjałem!

Jak mówili, tak zrobili. Akcja, w której zaangażowało się 13 osób, trwała 6 godzin, podczas których najwyraźniej nie próżnowano, bo udało się zebrać 30 dużych worków z odpadami. Jednak jak pokazują zdjęcia, nie mogła to być szczególnie uciążliwa robota, ponieważ sprzątający znaleźli siły na uśmiech, a także czas na to, by przekąsić co nieco ze wspólnego „szwedzkiego” stołu, na którym znalazły się rzeczy przyniesione przez uczestników akcji. No i cel został osiągnięty, na placu zabaw przy ul. Mickiewicza znów mogą bawić się dzieci.

Reklama