Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 -3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1031 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1031 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na Dąbrowskiego odsłonięty został mural upamiętniający Powstanie Wielkopolskie

sw
poniedziałek, 4.06.2018 r.
godz. 16.26
sw | poniedziałek, 4.06.2018 r., godz. 16.26
Na Dąbrowskiego odsłonięty został mural upamiętniający Powstanie Wielkopolskie
fot. materiały prasowe

Jeżycki malunek wpisuje się w wieloletni program „Niepodległa” i jest pierwszym z serii powstańczych murali, które mają się pojawić w mieście.

Mural powstał we wspólnej inicjatywie wojewody wielkopolskiego, Zbigniewa Hoffmana, a także spółki Enea. Za jego projekt odpowiada dr Arkadiusz Marcinkowski z Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu.


Wojewoda Hoffman zwrócił uwagę na rolę, którą, jego zdaniem, mural ma pełnić: – Uważam, że taki sposób utrwalania pamięci o naszej historii ma wielki walor nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim edukacyjny i społeczny.

Również drugi z mecenasów projektu zwraca uwagę na jego znaczenie: – Dla Grupy Enea, firmy społecznie odpowiedzialnej, związanej z Poznaniem, niezwykle ważne są wartości patriotyczne, utrzymanie tradycji pracy organicznej oraz nieustanne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego Polski. Jesteśmy dumni z polskiej historii i narodowych osiągnięć, dlatego jesteśmy częścią ogólnopolskich obchodów  – mówi Mirosław Kowalik, prezes Enei
 

Reklama