Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Radny PiS proponuje: zorganizujmy koncert Katy Perry na INEA Stadionie! Za 3 mln złotych

KaT
wtorek, 5.12.2017 r.
godz. 09.00
KaT | wtorek, 5.12.2017 r., godz. 09.00
Radny PiS proponuje: zorganizujmy koncert Katy Perry na INEA Stadionie! Za 3 mln złotych
fot. YouTube

Michał Boruczkowski chciałby, aby amerykańska wokalistka pojawiła się w Poznaniu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W poniedziałek ogłoszono, że w maju 2019 roku na INEA Stadionie wystąpi Andrea Bocelli. Będzie to koncert z okazji 100-lecia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wcześniej, bo jesienią 2018 roku, do stolicy Wielkopolski może przyjechać… Katy Perry. Taką propozycję składa radny PiS Michał Boruczkowski.

Radny złożył poprawkę do przyszłorocznego budżetu miasta, w której wnioskuje o przeznaczenie 3 milionów złotych na zorganizowanie koncertu autorki takich hitów jak „I kissed a girl”, „Roar”, „Firework”, „Chained to the rhythm” czy „Swish swish”. Jego pomysł popiera inny radny PiS, Mateusz Rozmiarek.

- Już dawno nie było koncertu światowej gwiazdy w Poznaniu. Warto połączyć taki koncert z obchodami 100-lecia niepodległości -
pisze w uzasadnieniu Boruczkowski. - Powinien to być bardzo popularny wykonawca, którego piosenki są powszechnie lubiane. Taką osobą mogłaby być Katy Perry - dodaje. - W przypadku niemożliwości ściągnięcia do Poznania tej piosenkarki, można pomyśleć o innej gwieździe muzyki światowego formatu. Obniżeniu kosztów takiego koncertu sprzyjałby fakt, że miasto ma zagwarantowany 1 dzień w roku, w którym może bezpłatnie użytkować stadion przy ul. Bułgarskiej. Dofinansowanie miejskie nie wykluczałoby odpłatności biletów na koncert, jednakże ich koszt nie byłby wysoki (np. 100 zł) - kończy. W pierwszej kolejności bilety mogliby nabyć poznaniacy.

Nad poprawkami do budżetu, których złożono kilkaset, dyskutować będą radni.

Reklama