Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -7

Rusza Malta Festival Poznań: muzyczno-rowerowa parada na początek

KaT
piątek, 16.06.2017 r.
godz. 13.29
KaT | piątek, 16.06.2017 r., godz. 13.29
Rusza Malta Festival Poznań: muzyczno-rowerowa parada na początek
fot. Malta Festival Poznań

W piątek o 19.00 na placu Mickiewicza odbędzie się Bike Bands Opening - rozpoczęcie Malta Festival Poznań.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wielkie otwarcie festiwalu to w tym roku muzyczno-rowerowa parada, która wystartuje punktualnie o 19.00 z placu Mickiewicza. Bike Bands Opening to autorski projekt Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. - Stu muzyków – członków różnych orkiestr oraz rowerzystów Poznania i Wielkopolski przejedzie ulicami miasta na specjalnych rowerowych platformach. W muzycznej paradzie może wziąć udział każdy, nawet jeśli nie posiada własnego roweru. Nextbike – Poznański Rower Miejski bezpłatnie udostępnia rowery na czas parady. Trasa zakończy się koncertem na placu Wolności - wyjaśniają organizatorzy Malta Festival Poznań.

Uczestnicy parady przejadą 6 kilometrów z placu Mickiewicza - przez al. Niepodległości oraz ulice Krakowską, Garbary, Solną do Alei Marcinkowskiego i do placu Wolności. Organizatorzy nie przewidują zamykania ulic. - Nie oznacza to jednak, że narazimy Was na niebezpieczeństwo. Naszą grupę rowerzystów asekurować będzie policja.

Na końcu parady, na placu Wolności, zagrają m.in. Orkiestra Romska, Tsigunz Fanfara Aventura, Bovska oraz Bisz. Udział w paradzie jest bezpłatny, jak wiele wydarzeń w ramach festiwalu. Malta Festival Poznań potrwa od piątku do 25 czerwca. W tym czasie na terenie Poznania odbędzie się mnóstwo wydarzeń kulturalnych, a sercem festiwalu będzie Generator Malta na placu Wolności. Program festiwalu znajdziesz TUTAJ.

Reklama