Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2
Reklama

W Szreniawie powstanie Muzeum Motoryzacji: wybrano imponującą koncepcję

KaT
piątek, 19.05.2017 r.
godz. 14.02
KaT | piątek, 19.05.2017 r., godz. 14.02
W Szreniawie powstanie Muzeum Motoryzacji: wybrano imponującą koncepcję
Zwycięska koncepcja

Jesienią ubiegłego roku ogłoszono, że Muzeum Motoryzacji może znaleźć nowy dom w podpoznańskiej Szreniawie. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na koncepcję obiektu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 993 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1003 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W listopadzie marszałek województwa, szef Automobilklubu oraz dyrektor Muzeum Rolnictwa w Szreniawie podpisali list intencyjny w sprawie powołania Muzeum Motoryzacji. Obiekt miałby działać w Szreniawie - na gruntach należących do szreniawskiego muzeum. Muzeum do 2012 roku funkcjonowało pod rondem Kaponiera, a po rozpoczęciu jego przebudowy straciło „dach nad głową”.

Już jesienią zaznaczano, że podpisanie listu nie oznacza, że muzeum zacznie natychmiast powstawać. W grę wchodzą bowiem duże pieniądze. Dziś Automobilklub jest o krok bliżej realizacji swoich planów. Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję Muzeum Motoryzacji. Wygrał projekt JASTAA z Wrocławia. Sąd konkursowy chwalił projekt za „konsekwentne rozwinięcie prostej i klarownej idei, w myśl której siatka miejsc postojowych stanowi jednocześnie podstawę kompozycji dla materii budowlanej”.  Projekt zakłada m.in. przestrzenne, wielopoziomowe parkingi w otoczeniu głównej bryły muzeum, która ma się składać z dwóch budynków, co ułatwia etapowanie inwestycji.

- Nadzieja na ziszczenie marzeń rzeszy sympatyków zabytkowej motoryzacji zdaje się urzeczywistniać -
wyjaśnia Automobilklub Wielkopolski. Dziś nie wiadomo jednak jeszcze kiedy muzeum mogłoby fizycznie powstać. Jego pomysłodawcy wierzą bowiem, że uda im się uzbierać samodzielnie pieniądze na ten cel.

Reklama