Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2

Tomasz Stańko przyjeżdża do Poznania

red
piątek, 7.04.2017 r.
godz. 11.10
red | piątek, 7.04.2017 r., godz. 11.10
Tomasz Stańko przyjeżdża do Poznania
fot. Magdalena Ławniczak

Tomasz Stańko, według tygodnika The New Yorker jeden z najbardziej oryginalnych i nowatorskich trębaczy jazzowych świata, 11 kwietnia zagra koncert w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 997 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1005 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Tej wiosny Tomasz Stańko wspólnie z New York Quartet wyrusza na trasę zapowiadającą najnowszy album artysty dla ECM Records, “December Avenue”. To album pełen poetyckiej lekkości, ballad przedzielonych ekspresyjnymi groovami - Tomasz Stańko i jego wyjątkowy język w najlepszej odsłonie. Towarzyszy mu fantastyczna amerykańska sekcja rytmiczna: Reuben Rogers na kontrabasie i Gerald Cleaver na perkusji, oraz Alexi Tuomarila na fortepianie, fiński pianista, jedna z najbardziej wyrazistych osobowości na skandynawskiej scenie muzycznej.

Tegoroczna trasa Tomasza Stańko nie ominie naszego miasta. Na zaproszenie portalu epoznan.pl oraz Good Taste Production, 11 kwietnia zagra koncert w poznańskim Kinepolis, w sali kinowej nr 12. Sali o ograniczonej ilości miejsc, ale o wyjątkowych warunkach akustycznych. To będzie prawdziwa muzyczna uczta.

Kup bilet już dziś

Tomasz Stańko - według tygodnika The New Yorker "jeden z najbardziej oryginalnych i nowatorskich trębaczy jazzowych świata”. Ton jego trąbki i wyjątkowe kompozycje, stanowią o jego legendzie i niepodważalnej pozycji na  światowej scenie. Od lat nagrywa dla prestiżowej monachijskiej wytwórni ECM, której nakładem ukazały się m.in. takie albumy, jak “Balladyna”, “Soul of Things”, “Dark Eyes” (muzyka z tej płyty jest wykorzystana w amerykańskim serialu “Homeland”), czy “Wisława” - dedykowana noblistce Wisławie Szymborskiej, z którą Stańko też miał honor współpracować. Został nagrodzony wieloma wyróżnieniami, m.in: European Jazz Prize; nagrodą Francuskiej Akademii Jazzu: honorową nagrodą krytyków muzycznych - ‘Preis der deutschen Schallplattenkritik’; Złotym Fryderykiem; Paszportem Polityki; wysokimi odznaczeniami państwowym: Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.