Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama

Rataje: będzie mural. Ruszyły przygotowania

KaT
czwartek, 8.09.2016 r.
godz. 11.00
KaT | czwartek, 8.09.2016 r., godz. 11.00
Rataje: będzie mural. Ruszyły przygotowania
Tu powstanie mural

Na osiedlu Piastowskim rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem ściany „deski” w pobliżu mostu Królowej Jadwigi do powstania tu muralu. Dzieło będzie przedstawiać mieszkańców. Na bloku obok już można zobaczyć mural prezentujący logo spółdzielni mieszkaniowej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Po kilku miesiącach od ogłoszenia przez spółdzielnię Osiedle Młodych konkursu na „Mural dla osiedla”, rozpoczęły się przygotowania do tej inwestycji. Mural ma się pojawić na ścianie pierwszej „deski” - bloku 18-24 znajdującego się w pobliżu mostu Królowej Jadwigi. Będzie przedstawiać fotografie mieszkańców. Każde zdjęcie ma się składać z kilku tysięcy kwadratów. Inspirowano się przy tym muralem przedstawiającym Stanisława Grochowiaka, który powstał w Lesznie. Jego autorem jest Wojciech Ejsmondt i to on będzie twórcą cyklu ratajskich murali.

Przy ścianie szczytowej budynku, na której wymalowany zostanie mural, pojawiło się już ogrodzenie. Najpierw ściana zostanie wyremontowana - m.in. będzie docieplona. Dopiero po przygotowaniu ściany, będzie można zacząć malowanie muralu. Nie wiadomo obecnie kiedy konkretnie dzieło będzie gotowe - wszystko jest uzależnione od warunków atmosferycznych.

Jako drugi powstanie mural na bloku 1-10 na os. Rusa. Już gotowy jest natomiast muralu na bloku na terenie os. Piastowskiego, w którym mieści się siedziba spółdzielni. Malowidło przedstawia  logotyp SM Osiedle Młodych.

Spółdzielnia chce, by w kolejnych latach na Ratajach powstawały następne murale. To właśnie na Ratajach, konkretnie na osiedlu Rusa, jeden z długich bloków udekorowano elewacją z motywem z gry Tetris. Na os. Orła Białego jeden z bloków zostanie natomiast ozdobiony motywem z gry Snake.

Reklama