Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jest projekt muralu, który ozdobi blok na os. Piastowskim

KaT
środa, 3.08.2016 r.
godz. 08.29
KaT | środa, 3.08.2016 r., godz. 08.29
Jest projekt muralu, który ozdobi blok na os. Piastowskim
Tak będzie wyglądać mural na os. Piastowskim - fot. SM Osiedle Młodych

W maju pisaliśmy, że spółdzielnia Osiedle Młodych chce ozdobić muralami ściany szczytowe dwóch budynków - na os. Piastowskim i os. Rusa. Murale będą przedstawiać mieszkańców. Projekt pierwszego z nich jest już gotowy.

W maju spółdzielnia Osiedle Młodych ogłosiła konkurs „Mural dla osiedla”, w ramach którego mieszkańcy mogli przesyłać do spółdzielni swoje zdjęcia. Fotografie miały posłużyć jako elementy składowe malowidła. - Ku zadowoleniu organizatorów konkursem zainteresowali się nie tylko młodsi mieszkańcy Rataj, ale także seniorzy. W związku z tym dzięki zdjęciom osób w różnym wieku oraz różnej płci w pełni uda się zrealizować ideę stanowiącą hasło spółdzielni, a więc „Łączy pokolenia” - wyjaśnia SM Osiedle Młodych.

Jako pierwszy powstanie mural na bloku 18-24 na osiedlu Piastowskim (to tzw. pierwsza deska tuż przy Warcie i moście Królowej Jadwigi). Projekt muralu jest już gotowy. Każde zdjęcie ma się składać z kilku tysięcy kwadratów. Inspirowano się przy tym muralem przedstawiającym Stanisława Grochowiaka, który powstał w Lesznie. Jego autorem jest Wojciech Ejsmondt i to on będzie twórcą cyklu ratajskich murali.

Jako drugi powstanie mural na bloku 1-10 na os. Rusa. Obecnie trwa malowanie pozakonkursowego muralu na bloku na terenie os. Piastowskiego, w którym mieści się siedziba spółdzielni. Malowidło będzie przedstawiać logotyp SM Osiedle Młodych.

Spółdzielnia chce, by w kolejnych latach na Ratajach powstawały następne murale. To właśnie na Ratajach, konkretnie na osiedlu Rusa, jeden z długich bloków udekorowano elewacją z motywem z gry Tetris. Na os. Orła Białego jeden z bloków zostanie natomiast ozdobiony motywem z gry Snake.

Reklama