Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

CK Zamek zaprasza na balkony

j
niedziela, 10.07.2016 r.
godz. 13.33
j | niedziela, 10.07.2016 r., godz. 13.33
CK Zamek zaprasza na balkony

To będzie wyjątkowe lato w Centrum Kultury Zamek. Większość wakacyjnych propozycji realizowana będzie na zamkowych balkonach.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na jedenastu balkonach w lipcu i sierpniu będą się odbywały warsztaty i spotkania. Balkony będą przestrzenią, gdzie będziemy się spotykać i rozmawiać o tym jak urządzić balkon, będziemy rozmawiać o naszym zdrowiu. Rodziny z dziećmi będą mogły tworzyć nowe prace, dzieła – mówi Anna Hryniewiecka, dyrektor CK Zamek.

Przez dwa miesiące w balkonowej scenerii będzie można zobaczyć seanse filmowe, w których balkony odgrywają szczególną rolę. W repertuarze nie mogło zabraknąć „Romea i Julii”, „Młodości”, czy „Wielkiego piękna”. Dla widzów będzie to podwójna zabawa, bo będą mogli na ekranie sprawdzić jaką rolę pełnią balkony w tych filmach, ale także będą do ostatniej chwili niepewni, w której lokalizacji zamku obejrzą jeden z wymienionych filmów – mówi Ewa Kujawińska, Nowe Kino Pałacowe, CK Zamek.

We wtorek na wernisaż wystawy "Na balkonie" zaprasza krytyk architektury, Jakub Głaz. Pojawią się na niej instalacje, murale i dokumentacja fotograficzna poznańskich balkonów. Mówi o tym, ze balkon jest takim trochę dziwnym elementem na styku tego, co prywatne i publiczne. Tak naprawdę jesteśmy u siebie, ale jednak na widoku i tak naprawdę rodzi się pytanie co my na ten publiczny widok wystawiamy. Czy nie oburzamy się jeśli ktoś nas podgląda – tłumaczy Jakub Głaz, krytyk architektury. „Lato na balkonie” przeniesie się także na ulicę św. Marcin. Na odkrywanie balkonów z Centrum Kultury Zamek będą wyruszały wycieczki.

Szczegóły akcji można znaleźć tutaj.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama