Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Poznań: niesłyszący zagrali koncert z Orkiestrą Amadeus

KaT
czwartek, 15.11.2012 r.
godz. 07.43
KaT | czwartek, 15.11.2012 r., godz. 07.43
Poznań: niesłyszący zagrali koncert z Orkiestrą Amadeus

Wielkim koncertem zakończyły się dwumiesięczne warsztaty „5 zmysłów. Pauza”, w których uczestniczyły osoby niesłyszące. Dzięki zajęciom wokalnym, czy nauce gry na instrumentach mogli „poczuć” muzykę.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od połowy września w Poznaniu odbywały się warsztaty w ramach projektu „5 zmysłów. Pauza”. Osoby niesłyszące mogły wziąć udział m.in. w lekcjach języka migowego, ale również w warsztatach instrumentalnych i wokalnych. Podczas zajęć uczono przede wszystkim tego, jak zobaczyć, poczuć i przekazać dźwięk.

Wielkim sprawdzianem dla uczestników warsztatów był środowy koncert finałowy, który odbył się w auli UAM. Na scenie pojawiła się Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus. Między profesjonalnymi muzykami można też było dostrzec mniej znane twarze - to właśnie uczestnicy warsztatów, którzy grali na instrumentach podczas utworu „Plink, Plank, Plum” Leroya Andersona.

- Koncert dla mnie to jest bardzo duże doświadczenie -
mówi Barbara Przyszczypkowska, uczestniczka warsztatów, która zagrała na koncercie. - To pokazuje, że my, osoby niesłyszące, też mamy szansę, by zagrać koncert. Nie tylko „normalni” ludzie - dodaje. Barbara podczas koncertu grała na trójkącie. - Najtrudniejsze na próbach było, żeby dokładnie wbić rytm na trójkącie, żeby współpracować z orkiestrą.

Reklama