Reklama
Reklama

Ruszył Malta Fesival. "Serce bije w Parku Wieniawskiego"

fot. Włodzimierz Hoppel

Właśnie w parku w centrum miasta zapowiedziano najwięcej wydarzeń.

Jak już informowaliśmy w tym roku poznaniacy i turyści będą mogli wziąć udział w 143 wydarzeniach, w tym 136 bezpłatnych. Wszystko to przygotowuje ponad 600 artystów w 24 lokalizacjach na terenie Poznania. Festival rusza dziś w Parku Wieniawskiego.

Na oficjalne otwarcie 31. Malta Festival Poznań, razem z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem, zespołem Fundacji Malta, artystami, wolontariuszkami, partnerami i współorganizatorami, zapraszamy do parku Wieniawskiego o 21:00. Zaczniemy koncertem Laury Lee & The Jettes, który rozpocznie również cykl wydarzeń muzycznych Berlin - Poznań - Kijów. Jeszcze tego samego dnia, po Laurze Lee & The Jettes, na scenę wkroczy Jennifer Touch. Z kolei teatralnym otwarciem, które nastąpi o 22:00, będzie spektakl Eurydyka w reżyserii Pawła Szkotaka, produkcja Teatru Biuro Podróży. Po wszystkich wrażeniach dnia nie zapomnijcie przyjść na silent disco! - informowali organizatorzy.

Festiwal Malta odbywa się w tym roku pod hasłem "Powrót na ziemię / Back to the Ground". Potrwa od 18 do 29 czerwca. Większość wydarzeń, jak bezpłatne koncerty, spektakle, spotkania i warsztaty, odbywa się w parku Wieniawskiego, a teatr familijny w parku Moniuszki. Spektakle teatralne zostaną zaprezentowane w miejscach partnerskich (takich jak: Teatr Nowy, Teatr Polski, Polski Teatr Tańca i Teatr Muzyczny, CK Zamek, Stara Rzeźnia, Aula Artis, MTP). Jedynie siedem wydarzeń jest biletowanych, na pozostałe 136 obowiązuje wstęp wolny - dodają organizatorzy.

Wszystkie szczegóły znajdziemy tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro